Przeprowadzki - jak zaplanować przeprowadzkę?

twoje miejsce

Przeprowadzki - jak zaplanować przeprowadzkę?

Przeprowadzki - jak zaplanować przeprowadzkę?
Każdego roku ponad 2 miliony Polaków przeprowadza swoje dobytki, w tej grupie największym procentem są studenci, którzy ze znanej przyczyny muszą ulokować się gdzieś blisko uczelni. Mało osób wie, że przeprowadzka to nie tylko zajęcie na 1-2 dni, najlepiej się o tym dowiedzieli Ci którzy zlekceważyli już swoją pierwszą przeprowadzkę w życiu. W zależności, czy przeprowadzasz dom rodzinny, kawalerkę bądź jesteś studentem, który jedzie tylko "na kilku torbach" Twoja przeprowadzką będzie wyglądała nieco inaczej.

Planowanie

Sztuką w planowaniu jest zbudowanie listy rzeczy które potrzebne będą do osiągnięcia celu. W tym przypadku, prawie każda przeprowadzka nie różni się tak bardzo od innych. Planowanie zaczynamy od oszacowania w co zapakujemy nasze rzeczy, czy wystarczy Kombii, Van, a może ciężarówka? Najwięcej miejsca oczywiście zajmują meble (które czasami da się złożyć) AGD i RTV.

Następnym krokiem jest wybranie firmy przewoźniczej oraz daty rozpoczęcia przeprowadzki. Aktualnie osoba musi wydzwaniać do różnych firm przewoźniczych i pytać się o dostępność oraz cenę. Dzięki jednak portalowi ZaplanujTransport.pl, ta strata czasu nie będzie nam straszna, ponieważ możemy sami dodać ogłoszenie na temat przeprowadzki i poczekać na odzew przewoźników oraz ich oferty cenowe.

Pakowanie

Różne rzeczy, inaczej pakujemy, dla przykładu meblowe szafki oklejamy taśmą oraz ściągamy luźne półki. Sprzęt RTV najlepiej pakuje się w oryginalne pudełka, dlatego najlepiej jest nie wyrzucać ich na śmietnik, a tylko poskładać tak , aby były płaskie.

Rzeczy łamliwe, takie jak naczynia i szkło należy pakować najpierw w papier ( gazetę lub folię bombelkową), a dopiero później w pudełka. Rośliny można pakować w mniejsze pudełka z wyciętymi małymi dziurkami do wentylacji.
Należy pamiętać by opisywać pudełka markerem, i zrobić sobie listę zapakowanych przedmiotów aby wiedzieć co gdzie jest, co się przydaje jeśli na przykład czegoś będziemy musieli użyć tuż po zapakowaniu .

Ubezpieczenie

Każda firma przewozowa powinna mieć ubezpieczenie od uszkodzeń i utraty przewożonych rzeczy (należy zawsze o to pytać, żeby nie mieć później problemów). Zazwyczaj również przewoźnicy oczekują listy przewożonych opakowań i rzeczami i które można łatwo rozpoznać, dlatego najlepiej jest przygotować sobie taki wykaz samodzielnie w dwóch kopiach przed przyjazdem firmy transportowej.

Pomoc przy przenoszeniu

Warto zaznaczyć, że firmy transportowe specjalizują się w transportach, nie wszystkie jednak są chętne do pomocy przy wnoszeniu rzeczy klienta na ich życzenie. Zazwyczaj jest to oferowane za dodatkową opłatą. Na opłatę składa się: ilość osób potrzebnych do przenoszenia, numer piętra, dostępność windy, ilość rzeczy oraz opłata za parking.

Komentarze (2)

 1. Bronkabr
  napisał(a):
  16:57:50 | 14/06/2018
  Droższe firmy transportowe to zazwyczaj fachowcy pełną gęba. Służą pomocą od samego początku czyli od pakowania po rozpakowywanie. Wszystko odpowiednio spakowane, zabezpieczone, przewiezione i wypakowane w tempie ekspresowym. :) Współpraca z Nimi to czysta przyjemność.
 2. Jakub O.
  napisał(a):
  21:40:27 | 24/11/2020
  Jestem właścicielem firmy przeprowadzkowej i spotykam się z bardzo różnymi poglądami na temat przeprowadzki. Niektórzy klienci zabierają cały dobytek, nie wyrzucając zbędnych czy zepsutych przedmiotów, inni stawiają na zupełne minimum i przewożą tylko rzeczy osobiste, wprowadzając się do w pełni wyposażonego i udekorowanego mieszkania. Ile ludzi, tyle poglądów :) Jednak artykuł bardzo ciekawy, z chęcią podeślę klientom poszukującym porad. Pozdrowienia z Gorzowa Wielkopolskiego :)

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij