Strona Prawna Przeprowadzki i Zmiana Adresu

twoje miejsce

Strona Prawna Przeprowadzki i Zmiana Adresu

Strona Prawna Przeprowadzki i Zmiana Adresu

Dokumenty

Przede wszystkim przeprowadzka to zmiana adresu, a ten występuje na całkiem pokaźnej ilości dokumentów osobistych takich jak: dowód, paszport, prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu czy karta rowerowa.

Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę, jako, że załatwienie tych zmian będzie nas słono kosztować, przede wszystkim pod względem czasowym. Należy również pamiętać o konsekwencjach braku zmiany tych adresów na dowodach, a te wyjątkowo mogą nam podnieść ciśnienie.


Ubezpieczenia

Tutaj niestety zaczynają się małe schody, ponieważ nieubezpieczeń jest co nie miara: ubezpieczenie osobiste, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie zawodowe OC czy ubezpieczenie samochodu (AC / OC / NNW).

W zależności od ilości posiadanych ubezpieczeń, wszystkie będą wymagały nie tylko zmiany adresu, ale i również ich stawki mogą ulec drastycznie zmianą. Jeśli na przykład, przeprowadzamy się do niebezpiecznej dzielnicy, lub do większego domu, wtedy nasze ubezpieczanie diametralnie wzrośnie.


Firma

Jeśli prowadzimy firmę bądź działalność gospodarczą to również musimy zmienić wszystkie adresy siedziby firmy. Inaczej korespondencje będą przychodzić pod stary adres. Konieczna jest więc wędrówka do gminy lub tam, gdzie zakładaliśmy naszą korporację.

Kolejnymi rzeczami do załatwienia w firmie jest ZUS oraz Urząd Skarbowy, plus każdy nasz dotychczasowy klient, z którym prowadzimy dłuższa współpracę. Załatwienie ZUS i US to zabawa na cały dzień, dlatego najlepiej zacząć to załatwiać od samego rana.


Instytucje

Jedną z ważniejszych z nich to Bank, który zazwyczaj nie robi większych problemów przy zmianie adresu, a nawet często ułatwia zmianę takich danych przez Internet bądź telefon.

Kolejnymi instytucjami są firmy, którym płacimy rachunki, czyli:

  • prąd
  • gaz
  • woda
  • telefon
  • telewizja
  • internet

Zameldowanie

Ostatnim i chyba nazbyt oczywistym faktem jest wymeldowanie się z poprzedniego adres (jeśli sprzedaliśmy mieszkanie) i dokończenie tego procesu również w Księdze Wieczystej. Ponieważ wydaje się to jako mała rzecz do zrobienia i mało ważna, niemniej jest ona bardzo niebezpieczna, jeśli o niej zapomnimy.

Wyobraźmy sobie, że nowy właściciel wziął kredyt, a pod kredyt podłożył nasze mieszkanie, z którego jeszcze się nie wyrejestrowaliśmy. Jak myślisz do kogo zgłosi się komornik jeśli kredyt przewyższy wartość domu?

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij