Jak Dźwigać Ciężary Przy Przeprowadzce?

twoje miejsce

Jak Dźwigać Ciężary Przy Przeprowadzce?

Jak Dźwigać Ciężary Przy Przeprowadzce?
Jednym z najczęstszych powodów urazu kręgosłupa jest niewłaściwe podnoszenie przedmiotów.

Nauka oraz postępowanie według poprawnych wzorców na dźwiganie pomoże zapobiec urażeniom kręgosłupa oraz unikniemy bólu pleców.

Pomyśl przed Dźwiganiem

Zaplanuj przenoszenie przed startem. Sprawdź czy droga jaką będziesz przebywał z ciężarem jest bezpieczna oraz czy czegoś, przedmiotem nie zarysujesz (np ściany dość łatwo przytrzeć). Jeśli twoja droga jest dość długa, zaplanuj punkty kontrole i rób przerwy. Oczywiście nie kładź z powrotem przedmiotów na podłogę, jeśli możesz umieść je na stole bądź innym wysokim miejscu, aby nie potrzebnie się nie schylać dwa razy.

Obciążenie Blisko Tali

Trzymaj obciążenie bardzo blisko swojej tali jak długo to możliwe. Dół ciężaru powinien być na równie naszego paska od spodni, jeśli ciężar jest niżej wtedy nadwyrężamy kręgosłup i mięśnie pleców. Ważne jest również trzymanie przedmiotu z właściwej strony, powinno się wybierać najcięższą stronę do siebie.

Prosta sylwetka

Nie pochylaj swoich pleców podczas podnoszenia, staraj się trzymać prosty kręgosłup po przez zgięcie kolan (pozycja startowa przypomina przysiad, ale nie do samego dołu). Podczas podnoszenia, pracują nam jedynie nogi, dlatego też kręgosłup nie jest nadwyrężony.

Nie Wykonuj Wszystkiego Na Raz

Jeśli już dźwigasz ciężar i próbujesz go położyć, pod żadnym pozorem nie skręcaj pleców, trzymaj swoją sylwetkę wyprostowaną tak samo jak podczas podnoszenia. Nawet jeśli położna przez ciebie paczka nie jest w idealnym miejscu, wtedy zawsze możesz ją poprawić już po położeniu (po przez przesuwanie).

Znaj Swoje Limity

Nie dźwigaj zbyt ciężkich dla siebie przedmiotów. Nawet jeśli będziesz przestrzegał poprawnego podnoszenia oraz opuszczania i jeśli ciężar będzie o wiele za ciężki to i tak nie unikniesz problemów z kręgosłupem. Nie dźwigaj również w pośpiechu czy biegu, pamiętaj, że twoje nogi są bardziej narażone na urazy, kiedy ciężar dodaje ci ekstra kilogramów.

Wideo Instruktażowe

Przedstawiamy wideo na którym widać bardzo dokładnie w jaki sposób powinno się podnosić ciężkie rzeczy z podłogi.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij