Przeprowadzka z Miasta na Wieś

twoje miejsce

Przeprowadzka z Miasta na Wieś

Przeprowadzka z Miasta na Wieś
Na pierwszy rzut oka, myśl o przejściu z ruchliwego miejskiego życia na spokojniejszą wieś, może wydawać się jako romantyczny pomysł.

Przejście na wieś to na pewno ucieczka od hałaśliwego życia oraz bólu głowy z nim związanego , ale nie można zapominać, że wieś ma też swoje wymagania i minusy.

Duża Zamiana

Mieszkanie w dużej aglomeracji, wiąże się z dużą ilością sklepów dookoła nas. To wpływa też na nas i nasze zachowanie, przez to częściej chodzimy do sklepów oraz robimy cząstkowe zakupy niemalże codziennie. We wsi natomiast, sklepu z reguły nie są zbyt blisko naszego mieszkania, oraz godziny otwarcia są zbyt krótsze niż myślimy. Uczęszczanie do lokalnego sklepu natomiast zwiększa szansę na poznanie sąsiadów w okolicy, możemy dzięki temu nawiązać całkiem sympatyczną konwersację, a nawet zaproszenie na kawę bądź obiad.

Sąsiedzka Współzależność

Sąsiedzi Jeśli przeprowadzamy się do własnego domu, to musimy zacząć zdobywać większych umiejętności w naprawach oraz drobnych robótkach mieszkaniowych. Naprawianie przecieku krany, lub dziury w płocie nie jest takie proste jak zadzwonienie i czekanie na specjalistę. W takich sytuacjach ważne jest, aby być osobą z honorowym charakterem i z przyjaznym nastawieniem. Nie poddawaj się ucz się na błędach, a jeśli już zadzwoniłeś po eksperta to patrz mu na ręce i ucz się jego zachowań. Możesz nawet współpracować z fachowcem, wtedy on może Ci doradzić jak i co zrobić w najlepszy sposób.

Jeśli sąsiad potrzebuje pomocy, nie krępuj zaoferować mu swoją pomoc (oczywiście jeśli jesteś w danej dziedzinie dobry). Taki gest nie zawsze musi być zaakceptowany, ale na pewno będzie dobrze zapamiętany przez sąsiada. Oczywiście pamiętajmy, żeby się nie wciągnąć i nie być wykorzystywanym przez "znajomych obok".

Syndrom "Obcego"

To może wydać się nieco sprzeczne z pierwszymi dwoma punkami powyżej, ale trzeba również się przygotować na krótki okres sceptycyzmu, gdy pierwszy raz przeniesiemy się na wieś. Mieszkańcy miast polegają bardzo dużo na lokalnej infrastrukturze oraz rzeczach jak ochrona czy bezpieczeństwo, jednak na wsi zaufanie jest największym priorytetem.

Obcy i nowi ludzie nie są zazwyczaj odrzucani na pierwszym kroku, jednak są oni często poddawanie tak zwanemu "okresowi wstępnemu". Im dłużej utrzymujemy kontakt i podtrzymujemy zaufanie, tym bardziej prawdopodobne iż początkowy sceptycyzm zacznie pomału zanikać.

Pomoc Sąsiedzka

Zaufani sąsiedzi to nieoceniona pomoc, mogą oni zajmować się naszym ogródkiem bądź zwierzętami, gdy wyjedziemy na wakacje, bądź służyć swoją ekspertyzą w określonych dziedzinach domowych. Nie próbujmy więc zrazić wszystkich sąsiadów dookoła na samym początku, ponieważ sąsiedzi na wioskach zostają tacy sami na długie lata i raczej się nie zmieniają.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij