Przeprowadzka z Dzieckiem i Stres

twoje miejsce

Przeprowadzka z Dzieckiem i Stres

Przeprowadzka z Dzieckiem i Stres
Towarzyszący stres przy przeprowadzce, oddziałuje również na naszych dzieciach. Mogą one czuć nie pokój czy dyskomfort, należy zatem przewidzieć możliwe okoliczności i złagodzić kilkoma sposobami samą przeprowadzkę, tak, aby jak najłatwiej ją znieść z rodziną.

Dlaczego Przeprowadzka jest Stresująca dla Dziecka?

Śpiące Dziecko Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania jest dużą zmianą dla całej rodziny. Gdy jednak dorośli próbują skupić się na praktycznych problemach relokacji, dziecko skupi się na wszystkich stratach, które spowoduje przeprowadzka. Przykładem takiej straty może być np utrata przyjaciół bądź bezpiecznego obeznanego środowiska. Decyzja o przeprowadzce jest podjęta przez rodziców, a dziecko wtedy czuję się bezsilne, ponieważ nie potrafi zmienić tej decyzji.

Badania pokazują, że przeprowadzka jest jedną z najbardziej stresującą sytuacją jaką doświadczamy w naszych życiach. Przeprowadzka jest w stanie spowodować psychologiczne załamanie, które zazwyczaj przychodzi po utraci kogoś bliskiego. Oczywiście poprawnie zaplanowana i przeprowadzana przeprowadzka nie zawsze powoduje takich dolegliwości w rodzinie.

Jak Wygląda Bezstresowa Przeprowadzka?

Brak Stresu Porozmawiaj z dzieckiem o przeprowadzce i zrób to w miarę wcześnie, aby dać dziecku trochę czasu do oswojenia się z tym pomysłem. Powiedz dzieciom wszystko o waszym nowym domu, daj im sporo faktów oraz informacji o nowym miejscu, które są relatywne do ich grupy wiekowej oraz poziomu rozumienia. Małe dzieci posiadają krótkie okresy skupienia, więc przygotuje się na rozmowę z nimi o przeprowadzce tylko przez małą chwilę. Nie oczekuj od malucha, aby spędził on cały wieczór na dyskusji o przeprowadzce i jej konsekwencjach. Jeśli dziecko jest gotowe do rozmowy, lub jeśli ma jakieś pytanie, pilnie go słuchaj oraz bądź gotów na szybką odpowiedź.

Nawet jeśli dziecko nie potrafi się zdecydować na nowe mieszkanie lub do jakiego miasta chciałoby pojechać, zawsze mogą się włączyć w inne aspekty przeprowadzki, jak kolory ścian w pokojach. W ten sposób poczują się jako część całego procesu przeprowadzania się. Jeśli to możliwe, weź dziecko i odwiedź nowe miejsca z nim kilka razy przed samą przeprowadzką. To często pomaga w pogodzeniu się o zmianie oraz poprawia poznanie nowego miejsca.

Jak Długo Trwa Przyzwyczajanie Dziecka do Nowego Domu?

Pokój Dziecka Nie wymagaj, że dziecko będzie gotowe pójść do nowej szkoły tak od razu. Potrzebuje ono nieco czasu, aby się przyzwyczaić do nowej okolicy. Jeśli już chodzi do szkoły, wtedy 6 tygodni wystarczy do przyzwyczajenia się do nowego miejsca.

Ważnym jest poznać nowych nauczycieli i oznajmić ich o naszej sytuacji, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci. Możesz pomóc personelowi przyspieszyć proces ten po przez, opowiedzeniu im o wcześniejszych wyczynach swojego maluch w poprzedniej szkole, jego zainteresowaniom oraz kolegach. Jeśli dziecko ma problemy z aklimatyzacją do nowej okolicy, wtedy może to objawiać przez jedno lub klika symptomów: bóle głowy lub brzucha, depresję, niższymi ocenami w szkole, anty socjalnym zachowaniem w szkole bądź nawet kradzieżami. Jeśli po miesiącu lub dwóch, dziecko nie zaakceptowało nowej szkoły i nowego domu, wtedy rodzice muszą przemyśleć pomoc u profesjonalisty.

Czy Przeprowadzka Może Być Pozytywna?

Slodki Dom Przeprowadzka może okazać się pozytywnym doświadczeniem dla całej rodziny, jeśli zostanie przeprowadzona we właściwy sposób. Powodem przeprowadzki może być coś dobrego, jak nowy dom, czy awans w pracy, ale jakiekolwiek zmiany, tworzą potrzebę komunikacji oraz planowanie, a to może stworzyć jeszcze bliższą relację rodzinną. Nagle rozmowa o uczuciach i oczekiwaniach jest czym bardziej naturalnym niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas przeprowadzki, rodzice dostają okazję, aby lepiej poznać ich dzieci, ich reakcje oraz uczucia. A po udanej przeprowadzce, mogą się dowiedzieć, że ich dzieci stały się bardziej niezależne.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij