Czego nie pakować przy przeprowadzce?

twoje miejsce

Czego nie pakować przy przeprowadzce?

Czego nie pakować przy przeprowadzce?
Każda przeprowadzka to dodatkowa porcja stresu, czasami robimy rzeczy, których nie do końca przemyślimy. Oto lista dzięki której nie zapakujecie o jednej rzeczy za dużo do pudełka, zaczynamy :)

1. Ładowarki

Telefony są najczęściej naszym jedynym kontaktem z innymi ludźmi, nie zapominajmy, że naładowany telefon przy przeprowadzce to podstawa, ale łatwo jest zapomnieć naładować telefon dzień przed, dlatego też tak ważne jest nie zapakowanie ładowarki do jednej z 30 lub 40 pudełek. Tym bardziej, że większość z nas nie będzie miało kartonu z napisem "ładowarki" ;).

2. Dokumenty

Prawie każdą rzecz, która się zgubi lub uszkodzi podczas załadunku lub rozładunku można kupić ponownie, wyjątkiem od tej reguły są nasze papiery. Zadajmy sobie pytanie, jak bardzo nie chcemy latać po urzędach i załatwiać od nowa te dokumenty? Najlepiej jest trzymać "te najważniejsze" papiery w naszej osobnej torbie z którą sami będziemy podróżować. Takie papiery możemy włożyć do zamykanej koszulki foliowej tak, aby dodatkowo zabezpieczyć papier przed zalaniem.

3. Bilety

Jeśli nie jedziemy własnym autem, to na 100% będziemy potrzebowali przy sobie biletów: lotniczych, kolejowych bądź autobusowych. Choć większość z nich można w łatwy sposób z duplikować, przez ściągnięcie i wydrukowanie ich ponownie na komputerze, tylko gdzie jest zapakowana ta drukarka..? ;)

4. Czeki Bankowe

Ten punkt chyba nie wymaga większego opisywania. Jeśli cenimy u siebie swoje własne oszczędności to nie będziemy się "dzielić" nimi z firmą transportową jeśli, akurat kilka kartek z takiego czeku się zgubi... Trzeba pamiętać, że bezpieczeństwo naszych rzeczy zależy w większej mierze od nas samych. Dlatego nie kuście losu.

5. Portfel

Należy pamiętać, że czymś musimy zapłacić firmie przewoźniczej za wykonaną pracę, nie ważne czy jest to karta kredytowa czy gotówka, portfel trzeba zawsze mieć przy sobie. Dla większości firm czas to pieniądz, dlatego im krócej będziemy szukali naszego portfelu tym taniej dla nas :).

6. Klucze

I nie chodzi tu o klucze do mieszkania z którego się wyprowadzamy, a raczej o klucze do samochodu, bramy, bądź domu do którego wieziemy nasze rzeczy. Pamiętajmy również o oddaniu naszych starych kluczy właścicielowi mieszkania, w końcu nikt nie lubi się domagać o swoje rzeczy.

Komentarze (1)

  1. Adrian
    napisał(a):
    22:08:37 | 01/03/2015
    Ciekawe porady, zwłaszcza te o dokumentach

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij