Jak się Rozpakowywać po Przeprowadzce

twoje miejsce

Jak się Rozpakowywać po Przeprowadzce

Jak się Rozpakowywać po Przeprowadzce
Większość dorosłych będzie miało kilka przeprowadzek, niektóre trudniejsze od innych. Poza wiedzą co zapakować na końcu, trzeba również pamiętać co należy rozpakować jako pierwsze po przeprowadzce.

Oto rzeczy, które musisz znać, aby rozpakować się szybko po domowej przeprowadzce.

Jak się Rozpakować po Przeprowadzce

Rozpakowywanie Ponieważ, będziesz dość zmęczony po samym przeprowadzaniu się do nowego miejsca, najprawdopodobniej weźmiesz przynajmniej 10 minut odpoczynku, żeby złapać oddech.
 1. Rozpocznij od oczyszczenia każdego pokoju. Niestety, ciężka praca w sprzątanie jest nieodłącznym elementem wprowadzenia do nowego domu. Dlatego też zadbaj o to, aby rzeczy do sprzątania jak detergenty i szczotki były zapakowane w jednym pudełku, do tego odpowiednio oznaczonym, abyś nie musiał ich szukać.
 2. Otwórz pudełko z rzeczami najbardziej przydatnymi najpierw. Są to na przykład rzeczy typu: papier toaletowy, szczoteczki do zębów, przekąski, ubrania na zmianę i wszystko inne, którego używasz na co dzień.
 3. Otwórz pudełka należące do łazienki i toalety. To najprostsze pokoje, jako, że wszystkie meble są już tam zainstalowane. Wyłóż wszystkie produkty na odpowiednich miejscach, jeśli brakuje Ci miejsca, pojedź do sklepu i kup małą szafkę łazienkową z szufladami bądź drzwiczkami.
 4. Ogarnij meble. Najlepszym wyjściem jak wskazanie pokoi firmie przewoźniczej, aby ułożyli już meble tam gdzie one należą. To na pewno pomoże przyspieszyć układanie mebli. Jeśli nie masz jeszcze planu, gdzie idzie jaki mebel, to zrób go teraz i nie zapomnij go zebrać ze sobą zamiast pakować do pudełka.
 5. Zaaranżuj swoje szafy, będzie to dość czasochłonne dlatego też najlepszym wyjściem będzie zapakować ubrania już na wieszakach (są do tego stworzone specjalne pudełka kartonowe), wtedy wystarczy tylko przełożyć ubrania do nowej szafy.
 6. Uporządkuj szafki. Tak jak z ubraniami, to co zostaje w jednym pokoju powinno tam już zostać. Książki, stare zegary, elektroniczne rzeczy czy dokumenty powinny znaleźć już swoje docelowe schowki/miejsca.
 7. Powieść dekoracje ścienne. Obrazki, plakaty, zasłony, nie będą one trudne, ale mogą być czasochłonne.
 8. Rozwiń dywany. Dywan przychodzi jako ostatnia rzecz, ponieważ normalnie by on przeszkadzał tylko przy przesuwaniu i przenoszeniu rzeczy w pokoju.


Jak Rozpakować Kuchnię

Rozpakowywanie Kuchni Kuchnia nie różni się zbytnio od innych pokoju, ale ponieważ jest ona najważniejszym miejscem w domu, zasługuje na specjalną uwagę.
 1. Zacznij od wyczyszczenia. Nie zapomnij o wnętrzach mebli, jak: szuflady szafki, piekarnik czy mikrofalówka.
 2. Rozmieść urządzenia w dedykowanych miejscach. Maszyny to m.in. zmywarka, pralka, piekarnik czy okap.
 3. Przynieść pudełka z napisem "kuchnia" do naszej nowej kuchni i zacznij otwierać pudełka.
 4. Rozmieść zastawy do jedzenia jak talerze, szklanki i sztućce.
 5. Ułóż rzeczy wokół pieca. Ponieważ piec jest Twoim główny obszarem roboczym, sensownym wyjście będzie ostawić blisko niego: garnki, patelnie oraz inne przybory do gotowania.
 6. Ustaw detergenty oraz chemikalia. Są to rzeczy toksyczne, dlatego najlepiej załóż rękawiczki do przenoszenia ich.
 7. Rozważ jakieś haczyki. Jeśli zaczyna brakować Ci miejsca, haczyki są dobry pomysłem, aby znaleźć na wszystko miejsce. Ważne, żeby nie przesadzić z ilością haczyków, najlepiej również ustawić nieco wyżej niż 1 metr nad ziemią.


I to już wszystko. Oto kilka przydanych wskazówek do rozpakowywania po przeprowadzce. Mam nadzieję, że przeprowadzka przebiegnie Wam gładko i bezpiecznie, przed rozpoczęciem nowego rozdziału w Waszym życiu.

Komentarze (0)

  Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij