Jak się Przeprowadzić Podczas Bycia w Ciąży

twoje miejsce

Jak się Przeprowadzić Podczas Bycia w Ciąży

Jak się Przeprowadzić Podczas Bycia w Ciąży
Internet jest pełny historyjek napisanych przez kobiety, które przeprowadzały się podczas cięży. Są one oczywiście wypełnione stresem i strachem podczas tej sytuacji. Aczkolwiek nie zawsze musi być tak strasznie. Jest kilka kluczowych momentów do zapamiętania.

Zorganizuj Nowego Lekarza

Lekarka Są dwie opinie o tym, musisz być absolutnie pewna, iż masz umówioną wizytę tuż po przeprowadzce do nowego miejsca. Więc pierwszą rzeczą od jakiej musisz zacząć to znaleźć nowego lekarza pierwszego kontaktu (bądź ginekologa).

Czasami jest to dosyć skompilkowane w niektóry krajach, aczkolwiek w Polsce, każdy pacjent może bez problemu zmienić lekarza 3 razy w roku, bez podawania przyczyny i za darmo Możesz poszukać lekarzy przez np stronę: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/

Wszystko Zapakuj Sama

Super mama Podnoszenie i przenoszenie rzeczy jest oczywiście zabroniona. Jednak, nic cię powstrzymuje od pakowania. Zwłaszcza kiedy nikt inny nie jest w stanie tak dobrze, zorganizować i zapakować tych rzeczy.

Bądź kreatywna i daj sobie trochę czasu. Szukanie miejsca na każdy mały przedmiot może złagodzić poczucie stresu. Zapakuj swoje pudełka, zaklej i nie zapomnij o oznaczeniach. Być może nie możesz przenosić i pomagać za dużo, ale możesz dalej organizować rzeczy lepiej niż inni.

Nie Oczekuj iż Wszystko Pójdzie Gładko

Wzcyerpana kobieta w ciąży Przyjmij do wiadomości, że czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nie jest to zależne ani od tego iż jest to przeprowadzka, ani tez od tego, że jesteś w ciązy. Po prostu "shit happens" ;).

Nie ważne jak mocnoo byśmy planowali, wszechświat i tak działa przeciwko nam, jeśli tylko tak chce. Musisz zdać sobie sprawę, że nie wszystko jest zależne od Ciebie. To najlepszy sposób na omijanie stresu, ale również najtrudniejszy.. Nawet jeśli próbujesz się uspokoić, to adrenalina i hormony mogą przeważyć i możesz nieco odczuwać skutki samej przeprowadzki.

Piłeczki antystresowe tutaj również zadziałają. Mimo wszystko przeprowadzka to duży krok na przód, a jeśli coś już złego sie wydarzy, wystarczy zgnieść piłeczkę bądź rozładuj się na mężu (chociaż próbuj tego unikać).

Jedz oraz Bądź Nawodniona

Kobieta pijąca wodę Potraktuj dzień przeprowadzki jak każdy inny dzień, kiedy pijesz dużo oraz posiadasz dużo pysznych potraw i przekąsek. Lecz nie pakuj własnych lunchów. Zatrzymaj się w jednej lub dwóch restauracjach. Przeprowadzasz się w końcu w ciąży, dlatego dbaj o siebie i nie pozwól, aby stres wziął górę.

Pomyśl o Przyszłości

Dom dla rodziców W końcu to jedyna rzecz, którą powstrzymuje Cię od stresu związanego z nowym miejscem. Jak pięknie by to było, gdyby to wszystko się już skończyło i jaki dobry był to pomysł na nowy dom, jeszcze przed narodzinami dziecka. Oczywiście zamiast przeprowadzki już z niemowlakiem.

To prawda, zawsze mogłoby być gorzej :)

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij