Jak się Przeprowadzić w Czasie Zimy

twoje miejsce

Jak się Przeprowadzić w Czasie Zimy

Jak się Przeprowadzić w Czasie Zimy
Jest kilka zalet przeprowadzania się w zimie. Dla tych co mają możliwość zaplanowania odpowiedniej daty przeprowadzki mamy kilka porad na temat zimowego okresu.

Zalety Przeprowadzki podczas Zimy

Biznes przeprowadzkowy działa głównie w lato oraz sierpień, jako, że ludzi preferują wyprowadzić się kiedy jest jeszcze ciepło. W rezultacie, jest dużo mniej osób szukających firm transportowych w okresie jesienno-zimowym. W konsekwencji, firmy mają tendencje do zmniejszania ich stawek oraz cen na ten okres.

Podstawy Przeprowadzki w Zimie

Ciepła kawa w ziemie Najcześciej zapominanymi dwoma kluczowymi elementami w zimie są:
 1. Ciepło – Upewnij się, czy ogrzewanie działa w Twoim aucie, oraz ubierz się w cieplejsze ubrania.
 2. Światło – Dni są dużo krótsze podczas zimy i zmrok zapada dużo szybciej, nawet o 16:30. Sprawdź czy wszystkie światła (w domu, aucie oraz latarkach) działają i są sprawne przed wyjazdem.


Jak się Przeprowadzać podczas Zimy

Kominek w domu
 • Sprawdź prognozę pogody. Oglądnij swoją lokalną prognozę pogody w Internecie czy telewizji. Spróbuj wybrać odpowiedni dzień lub dwa, w których jest poprawna pogoda.
 • Przygotuj auto. Zabierz je do lokalnego garażu na pełne sprawdzenie, nie chcesz przecież, aby auto zepsuło Ci się w śniegu :). Spytaj się mechanika, czy auto aby na pewno jest dobrze przygotowane na dłuższą podróż. Tuż przed wyjazdem, sprawdź czy masz zapasowe koło, narzędzia i łańcuchy na koła.
 • Wybierz odpowiednią trasę. Sprawdziłeś pogodę, ale to tylko prognoza. Pogoda jest nieprzewidywalna i zawsze może nas zaskoczyć. Upewnij się, że droga, którą będzie jechać jest dość przejezdna na Twoje auto.
 • Weź ze sobą łopatkę, sól, jakiś karton oraz piasek. Jako, że przy obydwu domach, będziesz musiał trochę odśnieżyć oraz utorować sobie wjazd na posesję i/lub garaż. Użyj soli, aby się nie przewrócić na już odgarniętych ścieżkach. Ułóż płyty kartonowe wewnątrz domu, tak, aby utworzyć ścieżkę, do wnoszenia rzeczy. Dzięki temu nie zabrudzisz domu i nie będziesz musiał ściągać butów za każdym razem.
 • Nie zapomnij o zwierzętach. Psy kochają śnieg. Jeśli się przeprowadzasz z pasami, najlepiej trzymaj je na smyczy, ponieważ najprawdopodobniej uciekną Ci, pobawić się w śniegu ;)


Jak się Przeprowadzić w Okresie Świątecznym

Domek w zimie Przeprowadzka w zimie to jedna sprawa, natomiast przeprowadzenie się pomiędzy 20 Grudniem a 1 Stycznia to już zupełnie co innego. Czas pomiędzy Bożonarodzeniem a Nowym Rokiem jest określany jako okres świąteczny. Wyprowadzanie się podczas tego okresu to bardzo zły i nie przewidywalny pomysł.

Jak bardzo może być źle?
 • Ruch uliczny oraz korki będą obłędne.
 • Wynajęta firma na pewno podniesie swoje ceny.
 • Jakikolwiek specjaliści (elektryk, hydraulik, kominiarz itp) będą albo niedostępni, albo bardzo drodzy.
Jak można tego uniknąć?

Przygotuj swój nowy dom z wyprzedzeniem. Zapewnij sobie wodę, gaz, elektrykę i Internet. Posprzątaj dom oraz skombinuj podstawowe środki do życia, jak papier toaletowy, naczynia czy ręczniki itp.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Wasze pytania o przeprowadzce w zimie, jeśli macie jakieś pytanie dodajcie komentarz do artykułu. Z miłą chęcią odpiszemy i odpowiemy na wasze komentarze.

Komentarze (0)

  Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij