Jak Odzyskać Depozyt za Mieszkanie lub Dom

twoje miejsce

Jak Odzyskać Depozyt za Mieszkanie lub Dom

Jak Odzyskać Depozyt za Mieszkanie lub Dom


Czym jest Depozyt Zabezpieczający podczas Najmu

Pieniądze Więc jak działa depozyt/kaucja? Zabezpieczająca kaucja to jednorazowa opłata kiedy zaczynaj wynajmować mieszkanie. Zazwyczyaj depozyt wynosi połowę miesięcznego czynszu, ale jest to też uwarunkowane od stopnia umeblowania domu.

Depozyt ma sens dla każdego kto wynajmuje swoje lokum innej osobie. Jeśli osoba wynajmująca zniszczy bądź zaniedba dom, wtedy można potrącić kaucje o koszty naprawy czy sprzątaczki.

Kiedy Powinieneś odzyskać Depozyt

Depozyt Domu Kaucja zabezpieczająca powinna zostać zapisana w kontrakcie z dokładnością co do kwoty. Kontrakt musi również zawierać informację, że zostanie ta kwota zwrócona przy zakończeniu wynajmu, jeśli dom będzie w należytym porządku. Definicja tego porządku oraz lista mebli musi również sie znaleźć na tym samym piśmie.

Jeśli wszystkie wymagania są już określone, właściciel ma prawo zwrócić zapłacony depozyt w sprecyzowanej ilości dni od momentu wygaśnięcia umowy. Natomiast, jeśli np. nie wszystkie rachunki były opłacana na czas i naliczone są z tego tytułu jakiekolwiek odsetki wtedy, właściciel może również pobrać opłaty z naszego depozytu.

Zauważ jednak, iż właściciele będą szukać dziury w cały, np, że ogródek jest zaniedbany, lub balkon nie wymyty. Zależy im na odpowiednim porządku, jako, że z pewnością będą szukać kolejnej osoby, aby u niej zamieszkała, także bądź też wyrozumiały i stań na ich miejscu przez chwilę.

Jak Odzyskać Depozyt od Właściciela Domu

Odzyskanie pieniędzy - kreskówki Właściciele mieszkań powinni być sprawiedliwi, jeśli natomiast dasz im powód do potrącenia twojej kaucji, zrobią to! Oto przedstawiamy jak zminimalizować sobie ryzyko potrącenia jakichkolwiek pieniędzy z kaucji w okresie wynajmowania.
  • Przeczytaj cały kontrakt. Pismo musi posiadać oczywiste instrukcje na temat co jest już w mieszkaniu.
  • W 1 dniu wynajmu sprawdź mieszkanie i opisane meble/przedmioty z umowy, jeśli jakiegokolwiek brakuje, zgłoś to właścicielowi. Dzięki temu masz dowód na to, że nic nie uszkodziłeś bądź ukradłeś. Możesz również porobić zdjęcia każdego z pokojów jeśli potrzebujesz dodatkowego dowodu bądź porównania do tego co było przed twoją przeprowadzką.
  • Wypowiedz kontrakt przynajmniej z miesięcznym wypowiedzeniem. Żaden z właścicieli nie chce dowiadywać się, że jego najemca ucieka na drugi dzień do innego domu. Sprawdź jaki jest termin wypowiedzenia na kontrakcie, jeśli go nie ma to znaczy, że domyślnie możesz wypowiedzieć się 30 dni przed końcem miesiąca.
  • Znajdź osobę na twoje miejsce. Jeśli podpadłeś właścicielowi to najlepszą rekompensatą będzie znalezienie nowej osoby, która wprowadzi się zaraz po twojej wyprowadzce. Właściciel domu z pewnością pogratuluje Ci po przez zwrócenie większego depozytu niż normalnie.
  • Zrób jakieś naprawy. Z biegiem czasu wszystko niszczeje, podłogi, ściany, urządzenia w kuchni czy salonie. Znajdź jedną lub 2 rzeczy która są już zużyte + mało kosztują i wymień je na nowe. Prostym przykładem jest wymienienie czajnika elektrycznego, który mało kosztuje, a prawdopodobnie zwróci się dwukrotnie z depozytu mieszkania.
  • Wysprzątaj całe mieszkanie. Jeśli tniesz koszty to weź sprawy w swoje ręce, wymyj parkiet pokoje i balkony. Jeśli natomiast stać Cię na 3-4h godzinną sprzątaczkę to zainwestuj w nią. Zaplanuj jednak sprzątanie tydzień lub przynajmniej 5 dni przed wyprowadzkę, inaczej nie ogarniesz ;)
  • Zachowaj numer telefonu i adres właściciela. Jeśli właściciel nie ma twoich danych kontaktowych to daj mu je. Będzie to dobry prognostyk na szybki zwrot kaucji i w razie jakichkolwiek problemu, będziecie mogli się łatwo skontaktować bez czekania na listy czy maile.
  • Jeśli chcesz otrzymać depozyt na konto bankowe, koniecznie podaj je na piśmie, najgorszą rzeczą jest wysłanie pieniędzy an niewłaściwy adres bankowy.
Przeprowadzki są drogie a kwota z odzyskanego depozytu, może akurat uratować Ci tyłek jeśli brakuje Ci parę złotych.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij