Przeprowadzka Biura i Relokacja Firmy

twoje miejsce

Przeprowadzka Biura i Relokacja Firmy

Przeprowadzka Biura i Relokacja Firmy
Jako, że firma się zmienia, jej biuro również ulegnie zmianie. Jeśli przeprowadzasz swoje biuro to nie tylko przenosisz rzeczy, przenosisz również atmosferę.

Jak Przeprowadzić Biznes

Przeprowadzka, biuro Po wybraniu nowego miejsca dla biznesu, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy i zamienić wyrazy na działanie, krok po kroku.

 1. Zacznij planowanie 12 miesięcy przed przeprowadzką biura. Zapowiada się dużo pracy, więc im szybciej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie. W tym celu najlepiej wykonać ogromną listę wszystkich przedmiotów, które trzeba będzie zrealizować (lub przynajmniej mieć je na uwadze). Użyj Excel'a, papieru bądź aplikację na Androida.
 2. Zaplanuj projekt nowej siedziby. Zdecyduj czy kupujesz nowe meble, czy używasz już istniejących. Zrób plan zagospodarowania wnętrza, wraz z kuchnią i miejscami do jedzenia. W tym celu możesz użyć specjalnego oprogramowanie, lub po prostu narysować skecz na papierze.
 3. Zatrudnij odpowiednie firmy usługowe. Jeśli czynsz budynku nie obejmuje je, to trzeba będzie zatrudnić własnego konserwatora, ubezpieczyciela, usługi telefoniczne oraz internetowe.
 4. Zaktualizuj wizytówki firmowe. Nie powinieneś używać kart biznesowych ze starym adresem, co jeśli nowy klient zechce zadzwonić na Twój stary stacjonarny numer?
 5. Znajdź firmę re-lokującą, która wcześniej wyceni swoją usługę. Im szybciej tym lepiej i taniej to wyjdzie.
 6. Wybierz typ przeprowadzki. Czy jesteś bardziej, za tym, aby re-lokacja była szybka, ale tez droga, czy tez możesz sobie pozwolić na tańszą opcję z przeprowadzką w ciągu 2-3 dni? Odpowiedź zależy tylko od Ciebie i twoich potrzeb.
 7. Powierz odpowiedzialność niższym managerom. Jeśli masz dużą firmę, w której są biura kierownicze, wtedy każdy manager sam wie jak się do tego zabrać. Im więcej ludzi będzie Ci pomagać w przeprowadzce, tym większa szansa, że będzie ona udana.
 8. Powiadom wszystkich o zmianie adresu. Poczta, dostawcy prądu, wody itp, klienci, biznesowi partnerzy i wszyscy inni, którzy używają Twojego adresu firmy.
 9. Stwórz kuchnię i ubikację. Wszystkie te dodatkowe pomieszczenia powinny być w stanie działającym, jeszcze przed samą przeprowadzką biura.
 10. Ustaw serwery i okablowanie. Możesz to zostawić na sam koniec, jako, że przeniesienie serwerów będzie możliwe, kiedy już dojdzie do samej przeprowadzki.


Relokacja Biura i Obowiązki Względem Pracowników

Przeprowadzka biura, pracownicy Kiedy przeprowadzasz biznes, musisz zwrócić uwagę na swoich pracowników. Oto rzeczy, które mogą sprawić kilka częstych problemów.
 • Sprawdź wejścia dla niepełnosprawnych. Jeśli masz jakiś pracowników z problemami zdrowotnymi bądź upośledzonymi, to musisz sprawdzić, czy w nowym miejsca jest np podjazd dla wózków inwalidzki, lub też czy winda jest wystarczająco dużo. Sprawdź tez potencjalną liczbę miejsc parkingowych, być może trzeba będzie zapłacić pracownikom, za płatne miejsca wokół firmowego biura?
 • Sprawdź detale pracowników. Dobrym aspektem wybierania nowego lokum jest sprawdzenie jak daleko się ono znajduje w porównaniu do poprzedniej placówki. Pracownicy nie lubią dłużej dojeżdżać do pracy niż wcześniej dojeżdżali.
 • Oficjalnie ogłoś szczegóły. Pracownicy plotkują i to bardzo. Zorganizuj prezentację na temat przeprowadzki oraz postaraj się odpowiedzieć na wszystkie pytania pracowników. Masz jeszcze przecież czas na małe zmiany w samej przeprowadzce. Takie zebranie powinno jednak się wydarzyć jakieś 2-3 miesiące przed samym wydarzeniem re-lokacji. Niech się wszyscy oswoją z faktem pozostawienia aktualnego biura na rzeczy nowego i lepszego.
 • Pozwól pracownikom, być częścią przeprowadzki. To oczywiście opcjonalne, ale nie jest to wcale najgorszy pomysł. Daj im możliwość zagłosowania za np kolorem ścian w nowym biurze bądź typem podłóg czy biurek. Stwórz im ankiety bądź sondy online i sam zobaczysz, że ma to wartość dodaną. Dzięki temu pracownicy będą lepiej się czuć w nowym środowisku oraz poczują, że ktoś się z nimi liczy, a nie ciągle nakazuje i przymusza do pracy.
Kiedy już ten wielki dzień przybędzie, trzymaj się skrupulatnie planu, ale oczekuj też niespodzianek. Przeprowadzanie swojego biznesu nie jest łatwe, staraj się trafić w ładną pogodę, aby przeprowadzka nie miała żadnych niespodziewanych opóźnień.

Komentarze (0)

  Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij