10 Największych błędów przy przeprowadzkach

twoje miejsce

10 Największych błędów przy przeprowadzkach

10 Największych błędów przy przeprowadzkach
Przeprowadzki są procesem ciężkim i skomplikowanym, tym bardziej dla ludzi przeprowadzających się pierwszy raz. Przygotowaliśmy listę naszym zdaniem najczęściej popełnianych błędów, które łatwo można rozwiązać.

1. Przepłacanie za pakowanie

Pudełka i gazety są łatwe do zdobycia i najczęściej są też bezpłatne. Spędź trochę więcej czasu na szukaniu gazet i kartonów i zaoszczędź pieniądze za opakowania.

2. Brak Dobrej Firmy

Sprawdź firmę, którą wybierasz do przeprowadzki domu przed jej wybraniem. Czy firma posiada licencję oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, zawsze warto się upewnić. Sprawdź jej komentarze od innych użytkowników i omijaj tych, którzy kłócą się z każdym ich klientem.

3. Pakowanie ciężkich rzeczy

Najcięższe przedmioty powinny iść do jak najmniejszym pudełek. Duży karton o sporej wadze jest nie dość, że nie wygodny przy przenoszeniu, to jeszcze unikniesz bólu pleców, ramion i nóg.

4. Brak Wymiarów

Czy nowe mieszkanie posiada windę, a może ma wąskie drzwi? Sprawdź wymiary przez które będziesz wnosił swoje przedmioty i upewnij się, że nie przysporzą Ci one kłopotów.

5. Pakowanie niebezpiecznych rzeczy

Pamiętaj, że przewóz niebezpiecznych rzeczy wymaga dodatkowych pozwoleń, dlatego najlepiej przewieźć je samemu.

6. Brak miejsca Parkingowego

Czy parking wokół starego i nowego mieszkania jest wystarczający duży i bliski budynków? Najlepiej zarezerwować miejsce parkingowe już z samego rana pachołkiem bądź jakąś tabliczką informacyjną.

7. Informacje na pudełkach

Nie wystarczy napisać co znajduje się w pudełkach, najlepiej napisać czy rzeczy w środku są szklane, kruche bądź miękkie, wtedy firma przewoźnicza ustawi je nie na dole samochodu, a na samej górze, aby zminimalizować możliwość uszkodzeniach ich.

8. Za mało czasu na pakowanie

Pakowanie to bardzo czasochłonny proces, dzieje się tak ponieważ, nie tylko wyjmujemy i wkładamy rzeczy do pudełek, ale również je czyścimy oraz selekcjonujemy. Dodatkowo pudełka musimy najpierw rozłożyć, a później je wszystkie dobrze zakleić.

9. Nowi sąsiedzi

Pamiętaj, że przy pierwszym wprowadzeniu nowi sąsiedzi Cię oglądają, nie zastawiaj ich bram i podjazdów. Każdy wie jak liczy się pierwsze wrażenie :).

10. Zmiana adresu

Zmień swój adres korespondencyjny przed, a nie po przeprowadzce. Warto zauważyć, że wysłane listy mogą iść nawet 5 dni roboczych, dlatego lepiej jest to załatwić wcześniej, niż wracać do starego mieszkania jak listonosz.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij