Przeprowadzka z Dziećmi poniżej i ponad 5 Roku Życia

twoje miejsce

Przeprowadzka z Dziećmi poniżej i ponad 5 Roku Życia

Przeprowadzka z Dziećmi poniżej i ponad 5 Roku Życia
Wszystko co widzą dzieci to opuszczanie ich domu, gdzie spędziły dzieciństwo, ich znajomi, szkoła oraz zmiana środowiska. Przeprowadzki są tektonicznym przesunięciem, ale jest również kilka sposobów na dobre zmiany bez niepotrzebnego trzęsienia ziemi w głowach naszych dzieci.

O Czym Warto Pamiętać Podczas Przeprowadzania się z Dziećmi

przeprowadzka z dziećmi Różne dzieci oraz różny wiek spowodują różne reakcje, aczkolwiek najczęstszym czynnikiem jest stres, wywołuje on następujące czynniki u dzieci:
 1. Problemy ze snem
 2. Agresję
 3. Ospałość
 4. Nowe nawyki, które wcześniej się nie ukazywały, jak na przykład: ssanie palca czy trzymając się młodszych dzieci
 5. Problemy z koncentracją
 6. Bóle głowy i brzucha


Przeprowadzka z Dzieckiem poniżej 5 Roku Życia

Przeprowadzka z dziećmi do lat 5 Dla dzieci poniżej piątego roku życia, być może, że nie zauważysz żadnych większych problemów. Prawda jest jednak taka, iż w takim czasie, dzieci rzadko nawiązują mocne przywiązanie do starego domu lub ludzi dookoła. Są one bardzo ciekawskie oraz chciałyby odkrywać nowe miejsca i patrzeć na nowe rzeczy.

Zatem tak długo, jak wiedzą, że rodzina jest blisko to przyzwyczają się do nowego miejsca bardzo szybko.
Jedno trzeba pamiętać, aby to nie składać obietnic, których nie możesz dotrzymać. Dziecko jest bardzo wrażliwe na tym etapie i jeśli obiecasz, że będą one miały zupełnie nową konsolę gier wideo w nowym miejscu, a potem mówisz, że to nie nastąpi to dziecko straci zaufanie.

Przeprowadzka z Dzieckiem powyżej 5 Roku Życia

Przeprowadzka z dziećmi ponad 5 Dzieci często można lekceważyć, ale są one poza naszą zdolność pojmowania. Kiedy przychodzi czas, aby się przenieść, należy z nimi porozmawiać. Jeśli weźmiesz dzieci razem, aby sprawdzić potencjalne domy, pozwól im mieć głos, czy nawet wybrać swój własny pokój, jest to mniej stresujące, jeśli cała rodzina jest w to zaangażowana.
 1. Powierz zadania. Czy zauważyłeś, jak nawet najbardziej rutynowe czynności mogą dać prawdziwą radość dzieciom? Dzieci jakimś cudem potrafią znaleźć jakąś irracjonalną radość w dowolnej ilości zadań domowych. Daj im coś zrobić, aby pomóc w procesie przemieszczania, na przykład: spakowanie swoich zabawek i oznaczenie swoich pudełek.
 2. Odwiedź nowe miejsce. Jeśli jesteś w stanie zorganizować wycieczkę do nowego domu przed wprowadzeniem się, zrób to. Spytaj się dzieci, jaki kolor chciałby mieć w swoich pokojach, daj im znać, że one też mają tutaj coś do powiedzenia.
 3. Daj im czas by się pożegnać. Niech twoje dzieci pożegnają się ze znajomymi czy koleżankami ze szkoły, przygotuj się na ciężkie pierwsze tygodnie po przeprowadzce.
 4. Znajdź nowe zajęcia. Najlepszym sposobem na zaadaptowanie dziecka do nowego miejsca jest danie mu rzeczy do zajęcia się, albo kupno zwierzaka. Dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka na dodatkowe lekcje po szkole, jak sporty, muzyka czy harcerstwo. W takim wieku, dziecko po prostu musi się sprawdzić w niemal wszystkim, aby znaleźć swoją prawdziwa pasję. Jeśli ta pasja się znajdzie, wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na jej rozwój.
 5. Nie przestawaj tulić dzieci. To chyba oczywiste, dzieci zawsze będą potrzebowały twoich uścisków, aby upewnić się, że są bezpieczne i chronione.

Komentarze (0)

  Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij