Przeprowadzka z Nastolatkami

twoje miejsce

Przeprowadzka z Nastolatkami

Przeprowadzka z Nastolatkami
W przeciwieństwie do młodszych dzieci, nastolatkowie rozumieją, dlaczego rodzina się przeprowadza i posiada zrozumienie na to co się dzieje. Jeśli są wciąż niechętne, lub wydają się, że są zbyt ciche, oto co można zrobić:
 1. Porozmawiaj z nastolatkami. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że dziecko wie, dlaczego się przeprowadzacie to uświadomienie ich o korzyściach i wadach. Pamiętaj, aby nie być zbyt inwazyjnym prosząc o rozmowę i nie naciskać dzieci, aby rozmawiały o rzeczach, których nie chcą. Celem jest ustalenie faktu, że wszystko będzie w porządku, a ty zawsze jesteś tutaj ich wsparciem.
 2. Zaplanuj wyprowadzkę w lecie. Jeśli masz wolność wyboru, nie zmieniaj domu w trakcie roku szkolnego. To tylko sprawi, że nauka nastolatków stanie się trudniejsze i może być przyczyną spadku ocen. Nie wspominając o niewygodnych doświadczeniach z nowymi szkolnymi kolegami.
 3. Daj im wystarczająco dużo czasu na pożegnania. Nastolatek już poznał wielu przyjaciół w starym miejscu, więc im więcej czasu będą mogli się pożegnać, tym lepiej. Dobrze, że w dzisiejszych czasach przyjaciele nie są aż tak daleko, dzięki Internetowi.
 4. przeprowadzka z nastolatkami
 5. Należy uważać na objawy depresji. Będziesz mógł zauważyć całkowitą zmianę w zachowaniu, za dużo ciszy i letarg. Może nastolatek również być bardziej agresywny. Powody są zazwyczaj połączone z innymi ludźmi. Tęsknienie za przyjaciółmi. Brak perspektywy u nowych przyjaciół. Możliwe zastraszanie. Te rzeczy wymagają czasu, aby naprawić, ale dobrą wiadomością jest to, że większość nastolatków wystarczy, aby dała upust w czasie najbliższego okresu czasu, później już jest lepiej na własną rękę. Jeśli natomiast to się nie poprawi, wtedy należy skontaktować się z profesjonalną pomocą, np psychologa.
 6. Pomoc w nauce. Nawet jeśli przeniesiesz się w lecie, oceny mogą jednak dalej spaść. Czy to z powodu depresji lub po prostu typowego etapu buntu, trzeba wtedy wyciągnąć rękę ze nauką swojego dziecka. Można zatrudnić prywatnego nauczyciela, lub po prostu poszukać zajęć pozalekcyjnych, które mogą być przedmiotem zainteresowań i mogą być stosowane w zakresie rozwoju zawodowego w przyszłości. Istnieje wiele sposobów, aby ominąć ten punkt.
 7. Daj im więcej przestrzeni osobistej. Prawdopodobnie wiesz, że nastolatki są na etapie gdzie, nic nie jest ważniejsze niż ich niezależność. Upewnij się, że twoje nastolatki, są traktowane jak osoby dorosłe. Jeśli to nie jest oczywiste, wtedy nie otrzymasz dobrych rezultatów.
Przeprowadzania z dziećmi będzie zawsze nas dodatkowo obciążało, ale tylko troszeczkę. Jeśli posiadasz w rodzinie drużynę to ta przeprowadzka, jeśli będzie robiona należycie i wspólnie to nie powinna sprawić większego kłopotu.

Komentarze (1)

 1. Alina
  napisał(a):
  09:31:26 | 06/08/2016
  Bardzo pomocny artykuł

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij