Przeprowadzka Studencka

twoje miejsce

Przeprowadzka Studencka

Przeprowadzka Studencka
Nowi studenci przyjeżdżają do miasta, a starsi poszukują wygodniejszego locum od tego, które zajmowali dotychczas. Zaczyna się wzmożony ruch. Choć do października jest dużo czasu, lepiej jednak zacząć już teraz intensywne poszukiwania. Nie należy zostawiać tej sprawy na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że najatrakcyjniejsze dla nas mieszkania są już pozajmowane. Przez całe wakacje będą trwały przeprowadzki studenckie. Jedni opuszczają akademiki, aby przenieść się do wynajmowanych mieszkań i pokoi, jeszcze inni przyjadą z odległych miejscowości, aby się zakwaterować w mieście, w którym będą studiować. Konkurencja wśród poszukujących mieszkań będzie coraz większa, a dogodnych miejsc – coraz mniej.

Przeprowadzka, studenci

Studenci mają o wiele mniej bagażu, niż osoby starsze zamieniające mieszkania. Jaki może być „dobytek” studenta? Trochę książek, ubrania, rzeczy osobiste. Ale też nierzadko drogi sprzęt elektroniczny, czasami jakiś ulubiony mebel. Wydawałoby się, że przeprowadzka studencka, to problem znikomy. Nic bardziej błędnego. Książki, notatki, laptopy czy monitory wymagają pieczołowitego zabezpieczenia, ponieważ łatwo mogą ulec zniszczeniu. Najlepiej zatem skorzystać z profesjonalnej firmy przewozowej. Jej pracownicy odpowiednio zabezpieczą i zapakują sprzęt, aby nic się nie uszkodziło. Książki zaś poukładają tak, by zajęły jak najmniej miejsca, by się nie podarły i nie pogniotły.

Owszem, można poprosić któregoś ze zmotoryzowanych kolegów o pomoc, ale nie będziemy mieli gwarancji, że ładunek zostanie przetransportowany bez uszkodzeń; wreszcie: że nic nie zginie, niczego nie zapomnimy. Firmy transportowe dysponują dużo większymi samochodami, więc przeprowadzki studenckie nie nastręczają im większej trudności. Firmy te specjalizują się w tego rodzaju usługach, i nikogo nie dziwi fakt, że do przewiezienia i wniesienia będą paczki z książkami, pomoce naukowe, a nie np. meble czy fortepiany.

Przeprowadzka, studentki

Poza tym koleżeńskie przysługi łączą się z ryzykiem. Ktoś, przenosząc ciężkie paczki, ładując je do samochodu, wnosząc następnie po schodach, może ulec wypadkowi, przewrócić się z ładunkiem, złamać nogę, czy nawet kręgosłup. Może nie zdarza się to często, ale czasami los bywa bardzo złośliwy, warto więc o tym pamiętać. A jakie z podobnym wypadkiem łączyć się mogą problemy, lepiej nie myśleć.

To przecież my odpowiadamy za bezpieczeństwo tych, których prosimy o przysługę. Nie ma znaczenia, że jest to kolega. Nam nie wolno korzystać z jego usług w zakresie mogącym zagrozić jego zdrowiu. A potem czeka nas odpowiedzialność karna i moralna. Tymczasem pracownicy firm przewozowych są ubezpieczeni, wykonują swą pracę w sposób profesjonalny, przyjmują pełną odpowiedzialność za powierzone im zadanie. Mają też duże doświadczenie w organizowaniu przeprowadzek studenckich. Robią to szybko i sprawnie. Firmy transportowe dysponują różnej wielkości samochodami. Zależnie od potrzeb podstawiają taki wóz, który z powodzeniem zabierze wszystkie rzeczy, niezależnie od tego, czy jest ich dużo czy mało. Pracownicy zapakują wszystko solidnie, zniosą do samochodu, a potem wniosą ładunek do nowego mieszkania.

Przeprowadzka, student, mieszkanie

Odpowiednią firmę można znaleźć w internecie, albo dowiedzieć się o niej od znajomych, którzy już z usług podobnego przedsiębiorstwa korzystali. Trzeba też we własnym interesie przeczytać ogłoszenia internetowe bądź prasowe, porównać kilka podobnych firm, ich oferty cenowe, sprawdzić czy nie ma jakichś ukrytych kosztów dodatkowych, np. za wniesienie towaru po wyżej któregoś piętra; czy taniej jest, kiedy w budynku jest winda; ile kosztuje wniesienie rzeczy do budynku bez windy. W zasadzie każda firma oferująca usługi przewozowe ma w swoim asortymencie przeprowadzki studenckie. Są one na ogół tańsze od tych „dużych”. Należy jednak upewnić się dokładnie co do kosztów, fachowości i uczciwości ekipy, bo jeśli już płacimy, powinniśmy otrzymać usługę najwyższej jakości.

Przeprowadzka, studenci, ulica

Ważna jest niezawodność i terminowość usługi. W czasie wzmożonego zapotrzebowania na przeprowadzko studenckie mogą wydłużyć się terminy usług. Będziemy dłużej czekać na przyjazd ekipy, a przecież dotychczasowe mieszkanie musimy opuścić także w jakimś zadeklarowanym terminie. Tak więc nie zwlekajmy. Im szybciej tym lepiej. Mamy też większą szansę na zatrudnienie lepszej firmy, a pracująca u nas ekipa będzie miała więcej czasu na dokładne zabezpieczenie naszych rzeczy, wykona pracę bez pośpiechu, co przecież jest bardzo ważne. Z takiej usługi będziemy bardziej zadowoleni i spokojni o nasz sprzęt oraz książki.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij