O Czym Warto Pamiętać Podczas Przeprowadzki

twoje miejsce

O Czym Warto Pamiętać Podczas Przeprowadzki

O Czym Warto Pamiętać Podczas Przeprowadzki
Przeprowadzka, bez względu na to w jakim zakresie jest przeprowadzana, to zwykle bardzo ważne i stresujące doświadczenie, które każdy z nas wolałby mieć jak najszybciej za sobą. Często jednak sami komplikujemy sobie cały proces. Warto więc prześledzić kilka najważniejszych kwestii, o których każdy, kto planuje przeprowadzkę, powinien bezwzględnie pamiętać. Nie ma znaczenia czy przeprowadzamy się do nowego mieszkania, zmieniamy siedzibę firmy czy chcemy tylko przetransportować kilka mebli do domu. Każda udana przeprowadzka powinna przebiegać wedle określonych zasad. W końcu nie chcemy powierzać naszego dobytku ślepemu losowi i liczyć na to, że wszystko „jakoś się ułoży”. Poniżej przedstawiamy kilka złotych rad, których warto przestrzegać podczas przeprowadzki.

1. Znajdź dobrą firmę transportową

polska, firma, przeprowadzkowa Wiele osób błędnie uważa, że tylko te największe przeprowadzki wymagają udziału profesjonalnej firmy transportowej. Niejednokrotnie zakładamy, że jeśli mamy do przewiezienia kilka mebli albo parę pudełek z dobytkiem, to samochód osobowy albo stary dostawczak załatwi sprawę. W rzeczywistości firma transportowa to nie tylko wysokiej klasy, przystosowane do przewozu przedmiotów samochody, ale także fachowa wiedza pracowników. Dzięki ich radom będziemy mogli skuteczniej zabezpieczyć sprzęt i tak zaplanować cały proces, aby cała przeprowadzka przebiegła szybko, sprawnie i bez żadnych komplikacji.

2. Dokonaj inwentaryzacji

Przeprowadzka inwentaryzacja Aby współpraca z firmą transportową przebiegła bez przeszkód, lepiej wykonać mini-inwentaryzację wszystkich przedmiotów, które mamy zamiar przewieźć. Dzięki temu nie tylko będzie nam łatwiej oszacować nasze potrzeby transportowe (wielkość samochodu czy kontenerów), ale też będziemy mieć pewność, które sprzęty ostatecznie zapakowaliśmy i w jakim są stanie. Pozwoli to szybciej wszystko rozpakować w miejscu docelowym, a w przypadku ewentualnych uszkodzeń w trakcie jazdy – dochodzić swoich roszczeń.

3. Zainwestuj w niezbędne materiały

Pianka do pakowania Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju kontenerach, kartonach i foliach zabezpieczających nasz transport. W końcu chyba nikt nie wyobraża sobie przewożenia podatnych na rozbicie przedmiotów w zwykłej skrzyni, bez owinięcia ich w folię bąbelkową lub zabezpieczenia specjalnymi „poduszeczkami”. Pamiętajmy, aby dopasować opakowanie do rodzaju przewożonego przedmiotu.

4. Opisz swoje paczki

Karton dla psa Najbardziej popularnym opakowaniem są najprostsze pojemniki kartonowe lub mini-kontenery wykonane z plastiku bądź drewna. Jednak jeśli używamy ich więcej możemy mieć problemy z rozeznaniem co w których się znajduje. Nabiera to szczególnego znaczenia wówczas, gdy mamy do czynienia z dużą przeprowadzką i istotna jest kolejność wypakowywania paczek. Dlatego przed załadowaniem ich do samochodu użyj specjalnego pisaka i dokładnie opisz, co znajduje się w jakim pojemniku. Zdziwisz się, jak jeden flamaster może ułatwić życie!

5. Zabezpiecz dodatkowo przedmioty podatne na uszkodzenia.

Pakowanie szkła Każdy z nas posiada takie przedmioty, których uszkodzenia boi się w sposób szczególny. Mogą być one cenne ze względu na swoją wartość pieniężną lub sentymentalną. Nowa drukarka albo laptop, porcelanowa zastawa babci czy oryginalna, chińska waza z XVIII wieku – te wszystkie przedmioty powinny być bezwzględnie zabezpieczone dodatkowymi foliami lub gąbkami, amortyzującymi wszelkie wstrząsy. Nie zapomnij też poinformować kierowcy o tym, że przewozi cenny, podatny na uszkodzenia ładunek – nie dość, że będzie wtedy bardziej uważał podczas jazdy, to zapewne bazując na swoim doświadczeniu pomoże Ci wybrać sposób jego zabezpieczenia.

6. Zabezpiecz przedmioty wielkogabarytowe.

duże opakowania Wielu z nas niejednokrotnie zapomina jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do transportu sprzętów wielkogabarytowych, takich jak meble, pralki czy zmywarki. Mają one to do siebie, że nieodpowiednio zabezpieczone mogą podczas jazdy poczynić wiele szkód. Przede wszystkim należy wszystkie tego typu przedmioty bezwzględnie opróżnić, dlatego pozostawienie ubrać w szafie, aby oszczędzić nieco miejsca, zdecydowanie odpada. Wszystkie przedmioty znajdujące się wewnątrz mebla czy sprzętu AGD będą tam leżały luźno i poprzez swoją bezwładność mogą obijać się o ścianki, a nawet wypaść. Drugi krok to odpowiednie zabezpieczenie wszystkich drzwiczek, które mogą otworzyć się podczas jazdy – niestety, najpopularniejszy sposób na taśmę klejącą, jest zawodny. Lepiej w tej sytuacji użyć zwykłego sznurka lub tzw. gumy transportowej.

Naszym przeprowadzkom bardzo często towarzyszy stres i chaos. Czy tego chcemy czy nie, trudno jest wszystko na 100% przewidzieć i zaplanować. Możemy jednak zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek pod warunkiem, że weźmiemy sobie powyższe rady do serca i będziemy postępować zgodnie z radami specjalistów z firmy transportowej. Wtedy będziemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, by zmiana miejsca pracy czy zamieszkania przebiegła sprawnie i harmonijnie.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij