Przeprowadzka i Transport Materaca/Łóżka

twoje miejsce

Przeprowadzka i Transport Materaca/Łóżka

Przeprowadzka i Transport Materaca/Łóżka
Jeśli zamierzasz przeprowadzać się samemu, musisz również przenieść swoje materace. Nie tylko na przenoszeniu się kończy, potrzeba jeszcze odpowiednio je zabezpieczyć oraz przygotować do transportu.

Zabezpieczenie Materaca

zapakowanie materaca łóżka Transport naszego materaca rozpoczynamy, rzecz jasna od jego wstępnego zabezpieczenia. Weźmy pod uwagę to, żeby takiego materaca nie przenosić bez pokrowca, zawsze lepiej przecież wyprać sam pokrowiec w pralce niż czyścić plamy na materacu.

Do zabezpieczenia materaca, najlepiej użyć mocnej i dużej folii malarskiej, jest ona wystarczająca by zakryć dowolny materac dwoma warstwami grubej folii. Końcówki folii najlepiej zakleić brązową taśmą.

Jeśli potrzebujemy dodatkowej ochrony, możemy najpierw owinąć nasz materac stretchem tuż przed zapakowaniem materaca w folie malarską.

Piankowe materace

Jeśli posiadamy piankowy materac, wtedy możemy zakupić folię na materac do odsysania powietrza, dzięki temu będziemy mogli odchudzić nasz materac o nawet 80%, co bezpośrednio przełoży się na wygodniejszą przeprowadzkę.

Przenoszenie Materacy

pasy do przenoszenia materacy Materace to wyjątkowo trudne przedmioty do przenoszenia w czasie przeprowadzki. Dobrym pomysłem będzie zatem zakupić odpowiednie pasy do przenoszenia (obrazek powyżej), które pomogą nam w uporaniu się z przesunięciem takich przedmiotów.

Istnieją oczywiście tańsze wersje pasów, które są bardziej ekonomiczne, na przykład: Ewentualnie na gumowych i rozciągliwych paskach:

Czym Przewieźć Materac

przewóz materaca autem Głównym czynnikiem wyboru sposobu transportu samego materaca jest oczywiście jego wielkość po spakowaniu.

Większość materaców zmieści się w samochodach typu Van jak Transit czy Sprinter, natomiast mniejsze materace jak na przykład pojedyncze, wejdą również do zwykłych aut typu kombi.

Opcjonalnie większe materace mogą być przewożone na dachu auta, aczkolwiek ta opcja wymaga solidnych zabezpieczeń oraz odpowiedniego mocowania na dachu. Głównym problemem takiego transportu na dachu jest wiatr, który może po prostu porwać nam taki materac. przewóz materaca autem na dachu

Komentarze (1)

  1. Monstro
    napisał(a):
    09:10:28 | 23/03/2018
    Można zgłosic łądunek na giełdzie transportowej. Może okazać się taniej i wygodniej.

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij