Przeprowadzka i Transport Szafy

twoje miejsce

Przeprowadzka i Transport Szafy

Przeprowadzka i Transport Szafy
Potrzebujesz przewieźć bądź przesunąć ciężką szafę lub komodę, ale brakuje Ci sił bądź nie chcesz nadwyrężać pleców i kręgosłupa? Sprawdź jak zrobić to bez zbędnego wysiłku.

Używając dywanika

przesunięcie szafy dywanem lub ręcznikiem To dość efektywna metoda przenoszenia szafy między różnymi pokojami lub ścianami, gdyż, prawie każdy z nas posiada mały dywanik bądź ręcznik. Wystarczy podsunąć mały dywanik pod naszą komodę tak, aby przynajmniej 4 nogi mebla znalazły się na nim. następnie wystarczy popchnąć szafkę w odpowiednim kierunku. Należy jednak pamiętać o tym, aby oczyścić nasz dywanik od spodu, tak aby nie zawierał on żadnego brudu bądź piasku, co mogłoby porysować parkiet lub podłogę.

Za pomocą specjalnych pasów

transport szafy pasami Dobrym pomysłem będzie również zakupić odpowiednie pasy do przenoszenia (obrazek powyżej), które pomogą nam w uporaniu się z przesunięciem takich przedmiotów. Istnieją oczywiście tańsze wersje pasów, które są bardziej ekonomiczne, na przykład:

Profesjonalny transport

profesjonalny transport szafy Tutaj oczywiście niestety nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu, jak ręcznego podnośnika na kółkach oraz pasów spinających. Zaczynamy oczywiście od zawinięciem mebla folią malarską bądź stretchem, później odchylamy szafę tak, aby podjechać pod nią podnośnikiem. Na końcu związujemy pasami mocującymi szafę do podnośnika, aby nam on nie spadł ze schodów czy pochyłego terenu. Przykład takiego transportu przedstawiamy na filmiku poniżej:

"Na kartofla"

przesunięcie szafy przez ziemniaka Ostatnim, dość nietypowym i najtańszym sposobem na przesunięcie szafy bez podnoszenia - jest to tak zwana metoda "na kartofla". Polega ona na tym, że bierzemy jednego dużego ziemniaka, kroimy w 4 grube plastry oraz podkładamy pod 4 rogi szafy. Dzięki temu gładko przesuwamy szafę bez podnoszenia jej i targania z miejsca na miejsce. Dodatkowo kartofel nie uszkodzi nam parkietu czy posadzki. Oto filmik pokazujących efektywność tej metody:

Najprostszy sposób

Jeśli natomiast żadna z powyższych metod nie zda u nas egzaminu, to pozostaje nam najlepszy i najbardziej satysfakcjonujący sposób, którym niewątpliwie jest "spakowanie szafy", bez względu na to jak duży czy też ciężki jest taki przedmiot. Ta metoda powinna poradzić sobie w każdej sytuacji :)

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij