Przeprowadzka i Transport Roweru

twoje miejsce

Przeprowadzka i Transport Roweru

Przeprowadzka i Transport Roweru
Sprawne przeniesienie roweru, czy też kilku rowerów to nie lada kłopot, zwłaszcza, kiedy zaczniesz myśleć o potencjalnych problemach takich jak rozmiary, smary na łańcuchach, czy też brudne opony.

Rozebranie na części

przetransportowanie roweru po przez rozkręcenie na części Jednym z bardziej oczywistych pomysłów na przeniesienie roweru jest jego wstępna rozbiórka na czynniki pierwsze. Pamiętając o pogrupowaniu takich elementów jak opony/koła, elementy łańcuchowe, czy też rama czy oświetlenie. Opony najlepiej owinąć folią bądź streczem, ramę powinno się owinąć folią bąbelkową, ewentualnie cienkim kartonem, tak, aby uniknąć odpryśnięć farby czy lakieru. Resztę elementów, czyli akcesoriów najlepiej włożyć do mniejszego kartonowego pudełka. Przy czym należy pamiętać o zabezpieczeniu elementów brudzących przez włożenie ich do dodatkowego woreczka foliowego.

Dzięki takiemu sposobowi łatwiej nam będzie przenieść części roweru oraz później zmieścić w busie czy przyczepce.

Własne auto

transport roweru własnym autem Kolejnym dobrym pomysłem będzie zamontowanie rowerów na specjalnych uchwytach rowerowych przymocowanych do aut. Zazwyczaj są one montowane na tylnej klapie auta, jednak są również warianty do mocowań na dachu auta, gdzie można zmieścić nawet do 4 pełnogabarytowych rowerów.
Ceny takich bagażników rowerowych wahają się od 100zł do nawet 900zł, w zależności od ilości stanowisk oraz typu zabezpieczeń.

W takim rozwiązaniu, może pojawić się problem z niskimi wjazdami do podziemnych parkingów, gdzie taki rower może się po prostu nie zmieścić. Najlepiej wtedy zmierzyć wysokość auta + roweru oraz bacznie sprawdzać znaki ostrzegawcze na drogach.

Dedykowane pudełko

transport roweru w kartonie / pudełku Jeśli mamy jednak nieco lepszy i droższy rower, zalecane jest użycie specjalnego płaskiego pudełka, które zostanie wyścielone dodatkowo pianką foliową ochroną oraz gazetami tak, aby rower się nie poruszał w środku. Przed włożeniem takiego roweru musimy jedynie zdemontować przednie koło oraz boczne pedały. Zdemontowane koło oraz pedały owijamy w tą samą piankę foliową oraz umieszczamy z rowerem. Całość zaklejamy taśmą oraz kładziemy na równej powierzchni.

Poniżej pprzedstawiamy film jak zapakowanać poprawnie rower.

Wycieczka

wycieczka rowerem Oczywiście, jeśli nie przeprowadzamy się zbyt daleko, możemy sami sobie przejechać do nowego mieszkania na naszych rowerach :) Dzięki temu lepiej poznamy okolicę, być może poznamy dalszych sąsiadów oraz dostrzeżemy ciekawe knajpki, czy miejsca do relaksu.
Takie rozwiązanie nie znajdzie niestety zastosowania, gdy mamy do pokonania zbyt długi dystans, zepsuje się pogoda lub też nie będziemy mieli transportu z powrotem do poprzedniego mieszkania. No ale czego się nie robi dla lepszego samopoczucia i zdrowia? :)

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij