Przeprowadzka w Zimie lub Deszczu

twoje miejsce

Przeprowadzka w Zimie lub Deszczu

Przeprowadzka w Zimie lub Deszczu
Okres od Listopada aż po późny Marzec nazywamy okresem zimowym dla przeprowadzek i transportu przedmiotów. Nie tylko jesteśmy narażeni wtedy na niskie temperatury, ale również co za tym idzie: śnieg, mżawkę oraz szybciej zapadającą noc w te krótsze zimowe dni. Przedstawimy tutaj na co zwracać uwagę, gdy już musimy przeprowadzić się w podczas zimowego okresu.

Prognoza pogody

przeprowadzka w śniegu Zanim zarezerwujesz już konkretny termin na przeprowadzkę bądź transport, upewnij się, że wybrany przez Ciebie okres jest w miarę bezdeszczowy. Pamiętaj, że można umówić się z firmą przeprowadzką z dużym wyprzedzeniem, a później można zawsze skorygować lekko datę rozpoczęcia samego przenoszenia.

Pamiętaj, aby pogodę zawsze sprawdzać w kilku różnych źródłach, np Wp.pl, Onet i Google. Dzięki temu będzie można lepiej oszacować prawdopodobieństwo opadów, czy też pogorszenia się warunków atmosferycznych. Zawsze lepiej wybrać taki dzień, w którym jest sucho, bądź nie ma jeszcze śniegu, a temperatura nie powoduje powstawania błota śniegowego, które łatwo się roznosi.

Odpowiednie ubrania

zimowe ubrania, płaszcz Wybierz mądrze odpowiednie ubranie, takie które oddycha, ale również zabezpiecza przed zimnem. Podczas przechodzenia pomiędzy ciepłym a zimnym miejscem, można bardzo łatwo się przeziębić. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm próbuje wyrównać swoją temperaturę, przez to szybciej się męczymy oraz jest nam goręcej.

Dobrym pomysłem jest również wzięcie witaminy C oraz dowolnej kompleksowej tabletki witaminowej jak "Centrum" tuż przed samą przeprowadzką oraz zaraz na drugi dzień. Dzięki temu możemy bardzo łatwo zapobiec grypie i innym wirusom.

Sprzęty elektryczne

przenoszenie tv w zimie Nawet, jeśli sprawdzimy pogodę, to niestety potrafi ona być figlarna i z nieba może nieźle chlupnąć. Na wszelki wypadek powinniśmy dodatkowo zabezpieczyć nasze sprzęty AGD/RTV, do których woda może dostać się przez szczeliny. Najlepiej jest to zrobić folią bąbelkową lub zwykłą folią. Idealnie pasują tutaj oryginalne opakowania naszego sprzętu, jeśli je jeszcze posiadamy.

Bardzo poważnym błędem jest włączanie świeżo wniesionych zimnych, bądź czasem nawet wilgotnych elektrycznych sprzętów. W takich wypadkach najlepiej jest odczekać 24 godziny przed ponownym podłączeniem do gniazdka. Jeśli tego nie zrobimy, możemy stworzyć spięcie sieciowe i zepsujemy nasz TV czy komputer, jak również wysadzimy przy tym korki w mieszkaniu ;)

Kartonowe pudełka

pudełka w zimie Nie układaj pudełek kartonowych na ziemi podczas deszczu lub, gdy jeszcze nie zdążyła ziemia wyschnąć. Oczywiście nie kładziemy też takich pudełek na śniegu czy lodzie. Kartonowe pudełko podczas narażenia na wodę, może rozpuścić się w naszych ramionach i wszystko wypadnie na ziemię. Dlatego najlepiej jest owinąć każde pudełko przynajmniej z góry i dołu stretchem, a najlepiej owinąć z każdej możliwej strony, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

Przenieś

pogoda w zimie i wiosną Oczywiście nawet jeśli wprowadzimy w życie wszystkie powyższe porady, nie mamy 100% gwarancji na bezproblemową przeprowadzkę. Dalej będziemy narażeni na przenoszenie rzeczy w ciemnościach, potencjalne upadki na oblodzeniach, czy na zachorowanie po takiej przeprowadzce.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, to powinniśmy poczekać jednak do początku kwietnia z samym przeprowadzaniem się. Gdyż nic tak dobrze nie wpływa na organizm, jak wiosenne porządki i rozpoczynanie rzeczy od nowa, gdy wszystko dookoła się budzi :)

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij