Przeprowadzka i Transport Stołu, Ławy, Antyku

twoje miejsce

Przeprowadzka i Transport Stołu, Ławy, Antyku

Przeprowadzka i Transport Stołu, Ławy, Antyku
Przenoszenie wielkogabarytowych rzeczy podczas przeprowadzki bądź zwykłego transportu jest jednym z najtrudniejszych zadań. Aby wykonać je poprawnie należy zastosować odpowiednie techniki oraz zabezpieczenia w zależności od tego, co dokładnie przenosimy: stół, ławę, biurko czy też blaty.

Rozkręcenie, czyli demontaż

demontaż stołu Na początek naszego przenoszenia musimy powyciągać wszystkie rzeczy z szuflad czy półek, które niepotrzebnie zwiększają ciężar transportowanego mebla. Najlepiej jest rozmontować stół na części pierwsze.

Zabezpieczenie

rozbiórka biurka Wszystkie zdemontowane elementy najlepiej owinąć folią oraz wrzucić do jednego pudełka z oznaczeniem, że są tutaj części od naszego stołu czy biurka. Puste miejsca w pudełku należy wypełnić gazetami bądź specjalnymi wypełniaczami z powietrzem.

Blat należy zabezpieczyć na 4 kątach za pomocą kawałków kartonu bądź grubego papieru, dopiero wtedy możemy zacząć owijać nasz blat za pomocą folii stretch. Zapobiegnie to uderzeniom i odpryśnięciom na bokach naszego blatu.

Jeśli natomiast nasz mebel niestety się nie rozkłada, wtedy należy go ułożyć na długim, rozłożonym kartonie blatem do dołu. Później musimy poodcinać wystające części kartonu, tak, aby zakryć nasz blat od spodu oraz nogi. Wnętrze blatu możemy zabezpieczyć dodatkowym kawałkiem kartonu. Cała czynność jest pokazana poniżej:

Łatwe Przenoszenie i Szklane Blaty

kruchy szklany blat Gdy już odpowiednio zdemontujemy i zabezpieczymy nasz blat od stołu czy tez ławy, wtedy możemy się przygotować do przenoszenia. Aby łatwo i bezproblemowo przenieść tak ciężki i wielki przedmiot, najlepiej zaopatrzyć się w pasy do przenoszenia, które już omówiliśmy w poprzednich artykułach:
Dodatkowo szklane blaty powinniśmy owinąć kilkukrotnie grubą miękką folią oraz później folią bąbelkową, dzięki temu zapobiegniemy potencjalnym zarysowaniom, pęknięciom, czy skaleczeniom spowodowanym przez rozbite szkło.

Zaplanujmy całą drogę od pierwszych drzwi/schodów, aż po samą naczepę transportową, gdzie nie obejdzie się niestety bez specjalnego podestu. Całą tę czynność można zobaczyć na poniższym filmie, gdzie transportowany jest ciężki okrągły granitowy blat od stołu.

Specjalne Przedmioty

stół bilardowy, piłkarzyki Stoły bilardowe czy stoły z piłkarzykami to bardzo niewdzięczne przedmioty do przenoszenia. Nie dość, że są one masakrycznie ciężkie, to w dodatku posiadają mało części do demontażu. Do piłkarzyków będą potrzebne przynajmniej 2 osoby, natomiast do bilardu, potrzeba już 4 rosłych mężczyzn lub nawet 5 dla dodatkowego komfortu. Takie przedmioty najlepiej zabezpieczyć tuż przed przenoszeniem. Folia typu stretch może być nie wystarczająca, dlatego najlepiej dodać jedną warstwę foli bąbelkowej pomiędzy warstwami folii stretch.

Na załączonym filmie przedstawiamy przenoszenie stołu bilardowego przez 5 osobowy zespół.

Antyki

stół antyk Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy dokładnie sfotografować nasz bezcenny antyk. Chodzi tutaj o jak najlepszy dowód na temat aktualnego stanu technicznego mebla. Ponieważ większość drewnianych antyków jest stworzona na dopasowanie elementów zamiast śrub itp., dlatego też rozkręcenie takiego mebla może być kłopotliwe i może powodować pęknięcia całych konstrukcji.

W takim przypadku należy rozważyć najpierw przeniesienie przedmiotu w jednej części. Najlepiej ulokować mebel w naczepie samochodowej, która będzie posiadała odpowiednie pasy do zabezpieczenia, przy czym należy pamiętać, aby położyć go blatem do dołu oczywiście.

Jeśli nie mamy możliwości przenoszenia bez demontażu na część pierwsze, wtedy najlepiej taki mebel najpierw ubezpieczyć w odpowiedniej firmie ubezpieczeniowej. Niestety przy takiej opcji będziemy musieli poczekać na wizytę rzeczoznawcy, aby mógł on najpierw wycenić mebel, a później sprawdzić stan techniczny oraz możliwość przeniesienia takiego przedmiotu.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij