Przeprowadzka i Transport Sofy - Jak przenieść kanapę?

twoje miejsce

Przeprowadzka i Transport Sofy - Jak przenieść kanapę?

Przeprowadzka i Transport Sofy - Jak przenieść kanapę?
Sprawne przeniesienie kanapy czy wersalki lub standardowego narożnika, wymaga nie lada wysiłku oraz dobrego rozplanowania działań przed rozpoczęciem transportu.

Przed przenoszeniem

Sofa narożnik przyszłości Przenoszenie ciężkich kanap czy sofy bez profesjonalnej pomocy, może okazać się ryzykownym, ale na pewno najtańszym sposobem na transport czy przeprowadzkę mieszkania. Jedną z najważniejszych rzeczy jest zapewnienie bezpieczeństwa dla przenoszonego przedmiotu oraz dla ludzi, którzy będą w tym uczestniczyć :).

Przygotuj klika prostych narzędzi, które pomogą w późniejszym przenoszeniu ciężkich i podłużnych rzeczy. Weź pod uwagę, iż kanapy są dość niewygodne do przenoszenia oraz potrzeba przynajmniej dwóch osób do bezpiecznego ich przeniesienia. Przede wszystkim przygotuj odpowiednie podkładki przed samym przesuwaniem mebla, w innym wypadku porysujesz parkiet, płytki bądź zniszczysz włosie na dywanie. Dobrym i prostym materiałem na przenoszenie są filcowe kółeczka pod meble które można kupić w dowolnym sklepie meblowym. Po przeprowadzce można je zostawić na sofie bądź przenieść na krzesła w salonie/jadalni. Do przenoszenia po dywanie przyda się malutki wózek transportowy opisany poniżej.

Rozkręcenie i Zabezpieczenie Kanapy

rozkręcona kanapa do przenoszenia Dokładnie sprawdź i rozmontuj co się da w kanapie, im mniejsze gabaryt do przenoszenia tym łatwiej i przyjemniej można przetransportować taki przedmiot. Usuń wystające nóżki, oparcia czy krawężniki. Włóż wszystkie śrubki i nakrętki do jednego plastikowego worka, tak, aby później można było łatwo kanapę złożyć z powrotem.

Zabezpiecz odpowiednio sofę, to ważny aspekt całego przenoszenia. Do zabezpieczenia potrzebne będą: nożyczki, taśma, folia stretch oraz wąska gąbka rozwijana. Alternatywnie można użyć standardowego dużego koca oraz zawiązać go sznurkiem z każdej strony. Pozostałe małe części najlepiej owiń w folię bąbelkową oraz pozaklejaj taśmą. Dla dodatkowej protekcji można również dołożyć kartony na same rogi kanapy, dzięki temu nie będziemy musieli przeżywać zawału za każdym razem, gdy róg kanapy dotknie nam ściany ;).

Nie zapomnij o zdjęciu poduszek, najlepiej jest zapakować osobno.

Gdy rozkręcimy już mebel, wtedy będziemy mogli wyczyścić kanapę, w zazwyczaj trudno dostępnych miejscach. Skorzystaj z odkurzacza, a potem ze szmatki do mebli. Poczekaj aż kanapa trochę wyschnie, jeśli zapakujemy kanapę bez czekania drobinki wody wytworzą wilgoć w zamkniętym miejscu.

Kanapy ze skóry

kanapa_ze_skory W tych wariantach skóra potrafi się bardzo łatwo przecierać podczas przenoszenia, dlatego powinniśmy dodatkowo taki mebel zabezpieczyć folią stretch przed nałożeniem koca czy gąbki. Najlepiej, gdy stretch jest w kolorze mebla, ewentualnie najbezpieczniej jest zastosować folię przezroczystą.

Przenoszenie za pomocą płaskiego wózka

Płaski wózek transportowy, instrukcja Najprostszym sposobem na przeniesienie podłużnej sofy lub kanapy jest mały wózek transportowy, który umieszcza się pod meblem, a później przewozi się go bez większego wysiłku. Aby łatwo podstawić taki wózek, potrzebujemy 2 osób. Jedna osoba podniesie na moment z jednej strony kanapę, a druga osoba podsunie wózek pod spód. Poniżej przedstawiamy wideo instrukcje, jak używać takiej metody: Furniture Dolly, czyli po polsku Platforma Wózek Transportowy, kosztuje w zależności od sprzedawcy od 100zł do 170zł z przesyłką na Allegro.

Przenoszenie za pomocą standardowego wózka transportowego

Stojący wózek transportowy Najpopularniejszym i najbardziej użytecznym narzędziem jest jednak stojący wózek transportowy, który jest używany praktycznie w każdej hali czy przedsiębiorstwie. Stojące wózki mają przewagę nad płaskimi, ponieważ możemy manewrować produktami, tak jak chcemy. Możemy również użyć takiego narzędzia do przenoszenia po nierównym gruncie, a nawet po krawężnikach i schodach w mieszkaniu. Przykładowy transport za pomocą stojącego wózka jest załączony poniżej: Należy zwrócić uwagę na wydłużoną dolną część wózka, która poradzi sobie z tak dużymi przedmiotami jak nasza sofa. Ceny takich wózków wahają się od 140 do nawet 600zł, natomiast normalny udźwig do 200kg powinien nam spokojnie wystarczyć.

wózek schodowy

Wózek/transport na schody Istnieją również na naszym rynku warianty wózków stojących dedykowane specjalnie do transportu po schodach. Posiadają one wtedy 6 zamiast 2 kółek, dzięki czemu jesteśmy w stanie łagodnie i spokojnie zwieźć nasz towar na wózku bez większego problemu. Ceny takich wózków są niemalże takie same jak zwykłych stojących wózków dwukołowych, stąd proponujemy, aby zakupić właśnie taki wózek do naszej przeprowadzki bądź transportu.

Zaplanuj drogę

trasa transportu sofy Przed samym przenoszeniem wielkogabarytowych mebli musimy najpierw sprawdzić, czy będziemy w ogóle stanie przecisnąć je przez ciasny korytarz, klatkę schodową czy wąskie drzwi. Dodatkowo pomyśl o dodaniu rampy do przyczepy auta oraz do zjazdów z krawężników. Czasem problem mogą stanowić zbyt nisko wiszące lampy lub żyrandole.

Jeśli możesz, pootwieraj wszystkie drzwi, tak, aby nie przeszkadzały one w przenoszeniu, ewentualnie możesz je tymczasowo zdemontować z zawiasów, co ułatwi przenoszenie. Zapobiegnie to również ewentualnemu porysowaniu drzwi. Przemyśl, które miejsca w domu są narażone na stłuczenie bądź zniszczenie. Ściągnięcie zdjęć, obrazów, luster, wazonów może okazać się bardzo dobrym pomysłem.

Transport sofy bez mężczyzn

Wonder woman jako kobieca moc Oczywiście same kobiety bez udziału mężczyzn mogą równie dobrze przenieść kanapę, wymagany będzie dobór odpowiednich koleżanek, trochę wolnego czasu, dobry humor i może kieliszek dobrego wina po całej operacji ;)

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij