Jak przewieźć biurko - transport i przeprowadzka

twoje miejsce

Jak przewieźć biurko - transport i przeprowadzka

Jak przewieźć biurko - transport i przeprowadzka
Zazwyczaj biurka są bardziej złożonymi meblami niż stoły czy ławy. Jeśli chcemy używać dalej naszego biurka w przyszłości powinniśmy inaczej się do niego zabrać niż do całej reszty.

Rozebranie na części

przetransportowanie biurka na inne miejsce Pierwszym krokiem będzie rozmontowanie biurka na pojedyncze części. W przeciwnym razie moglibyśmy narazić łączenia na zbyt duże i nieprzewidziane obciążenia, które mogłyby nie wytrzymać tak dużych sił przy przenoszeniu czy obracaniu mebla.

Wkręty najlepiej jest wykręcać powoli i ręcznie, dzięki temu nie naruszymy struktury drewna czy sklejki oraz będziemy mogli później skręcić z powrotem biurko, tak, aby nie posiadało większych luzów na łączeniach. Wszelkie śrubki, zaślepki czy łączenia powinniśmy włożyć do jednego foliowego woreczka, który później powinien być przytwierdzony do blatu samego biurka od spodu, i dzięki temu nie zgubimy go w trakcie przeprowadzki.

Demontaż szuflad

szuflada biurka otworzona Wyciąganie szuflad może się nie wydać zbyt trudnym zadaniem, aczkolwiek warto znać podstawy standardowych prowadnic samych szuflad, tak, aby nie połamać plastikowych czy metalowych mechanizmów. Standardowe szuflady można wyjąć pochylając je do góry tuż przed końcem wysuwania na zewnątrz. Inne rozwiązana bazują tylko na kółkach prowadnic, które wystarczy podciągnąć do góry i wyciągnąć, tak, aby szuflada przeszła nad kółkami w prowadnicach. Istnieje jednak jeszcze jeden dość populary, a zarazem ciężki typ szuflad - są nimi szuflady z wsuwem pełnym. Najlepiej pokazać to na filmie instruktażowym.

Demontaż szuflad metalowych z pełnym wsuwem jest pokazany na filmikach poniżej:

Biurka biurowe i komputerowe

biurowe biurko jasne drewno, nowoczesne Biurka komputerowe często są zrobione z gorszych jakościowo materiałów, a ich przeniesienie może powodować trwały ubytek na meblu. Niektóre firmy produkujące tańsze biurka, nie przewidują w ogóle demontażu takich przedmiotów, a nawet mogą ich nie zalecać dodając rozporowe kołki do wkrętów. Kołki te po wykręceniu nie będą już odpowiednio działały po ponownym skręceniu.

Zazwyczaj jednak 90% biurek (zwłaszcza tych bardziej biurowych) nadaje się do rozkręcenia, czy przesunięcia i transportu. Należy zwrócić uwagę, czy nasze biurko nie posiada dodatkowych mechanizmów jak na przykład podnoszenie na korbkę czy też system elektryczny. Takie rozwiązania należy wyłączyć, a potem obniżyć maksymalnie do uzyskania jak najmniejszych wymiarów mebla przed demontażem.

Problemy przy przenoszeniu i demontażu

problemy z biurkiem, rozwalone Największym problemem może być ściągnięcie blatu biurka, który jest jednym wielkim elementem o sporej wadze. Dlatego też najlepiej sprawdzić, czy po wyjęciu blatu biurko się nie rozpadnie oraz czy ciężar blatu nie będzie zbyt duży jak na 1 osobę (lite drewniane blaty mogą ważyć nawet do 40kg!). Blaty są długie i grube, dlatego ciężko jest nimi manewrować oraz łatwo upuścić.

Poproś kogoś o pomoc, dzięki temu zminimalizujesz wtedy ryzyko zniszczenia części oraz oszczędzisz trochę na kręgosłupie. Więcej na temat odpowiedniego dźwigania jest opisane w innym artykule: Zdrowe dźwiganie przy przeprowadzce.

Aby odpowiednio i łatwo przenieść biurko można użyć pasów transportowych opisanych w artykule: Transport szafy lub wózków z kółkami, które zostały opisane pod linkiem: Transport sofy

Przenoszenie samemu

człowiek superman Istnieje również sposób przenoszenia biurka samodzielnie. Do takiego przedsięwzięcia należy najpierw rozplanować całą trasę i poprzesuwać zbędne rzeczy, które mogą przeszkadzać.

Przede wszystkim im więcej mniejszych elementów uda Ci się stworzyć tym lepiej dla Ciebie. Będzie to oznaczało więcej chodzenia między domem a vanem czy tirem, ale będzie to zdecydowanie bardziej wygodne i samodzielne. Spróbuj przesuwać blat na grubym kocu, pod katem 45 stopni, dzięki temu nie będziesz musiał dźwigać całego blatu w powietrzu, a jedynie przesunąć po podłodze.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij