Tanie Przeprowadzki - Jak zaoszczędzić na przeprowadzce mieszkania

twoje miejsce

Tanie Przeprowadzki - Jak zaoszczędzić na przeprowadzce mieszkania

Tanie Przeprowadzki - Jak zaoszczędzić na przeprowadzce mieszkania
Sposobów na tanie przeprowadzki domu czy mieszkania jest co nie miara, najlepiej jednak poznać ich wszystkie dobre i te złe strony przed podjęciem decyzji.

Darmowe pudełka

pudełka kartonowe do pakowania Pierwszym i dość poważnym zaoszczędzeniem jest znalezienie darmowych kartonowych pudełek, które możemy dostać na przykład w osiedlowym sklepie delikatesowym, czy też sklepie RTV i AGD. Są tez inne pewne miejsca na takie transportowe opakowania. Nasz artykuł 9 Sposobów na Darmowe Pudełka Kartonowe do Przeprowadzki posiada je wszystkie w jednym miejscu :).

Porównaj oferty

wybór firmy transportowej Jeśli już zdecydujesz się na wynajęcie firmy transportowej, przed dokonaniem wyboru najpierw zrób pełne rozeznanie. Zacznij dzwonić do lokalnych przewoźników i pytaj się o wstępną wycenę. Jeśli mieszkasz w nieco większym mieście, możesz poszukać firm spoza samego miasta. Zazwyczaj przewoźnicy z okolic będą często tańszymi i lepszymi rozwiązaniami dla Ciebie.

Zaoszczędzimy również kiedy wybierzemy odpowiedni rozmiar firmy do naszej przeprowadzki. Jeżeli jesteśmy sami to wystarczy mała firma transportowa, jeśli we dwoje wtedy średnia, natomiast duże firmy najlepiej sprawdzą się dla pełnych rodzin z dziećmi 2+2 i więcej. Sprawdź nasz inny artykuł Jaką firmę wybrać? Małą, średnią czy dużą?, aby wyjść taniej na przeprowadzce.

Własny samochód

transport własnym autem Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości rzeczy do przewiezienia przez firmę będzie przewiezienie drobnych i delikatnych przedmiotów własnym samochodem. Oprócz tego możesz również sam przetransportować drogocenne przedmioty takie jak obrazy, biżuteria czy laptopy, aby mieć pewność, iż nie zostaną one zgniecione, upuszczone przez czasami mało skupionych pracowników firm czy nawet skradzione.

Zabezpieczenie przedmiotów

zabezpieczone rzeczy do transportu Żadna przeprowadza nie może się obejść bez odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów. Zamiast foli bąbelkowej możemy użyć zwykłych starych gazet, a zamiast wypełniaczy styropianowych możemy napompować kilka najtańszych zwykłych balonów (na końcu jeszcze będziemy mieli jakąś zabawę z nimi ;) ).

Inne przedmioty użyteczne do pakowania przedmiotów są podane na stronie: Przydatna Lista Narzędzi i Materiałów do Pakowania

On-line Giełda transportowa

giełda transportowa Szukanie samemu cen oraz firm przeprowadzkowych może być zadaniem dość czasochłonnym, dlatego też szybciej będzie ogłoszenie się na giełdzie przeprowadzkowej lub transportowej. Takie giełdy same informują firmy transportowe o osobach szukających transportu, a co za tym idzie łatwiej Ci będzie dotrzeć do większej ilość przewoźników. Dodatkowym plusem takich giełd jest możliwość publicznego oferowania cen za transport i przeprowadzkę, dzięki czemu firmy transportowe mogą starać się wygrać licytację i zaoferują najniższe możliwe stawki transportu.

Swoje ogłoszenie transportowe możesz dodać w kilku krokach tutaj: http://zaplanujtransport.pl/ogloszenie/dodaj

Komentarze (3)

 1. Karmazyn43
  napisał(a):
  12:49:44 | 17/01/2020
  Jeśli chodzi o pudełka to oprócz szukania darmowych można też wziąć firmę która "wypożycza" pudełka. Nie wiem czy wszystkie firmy tak robią ale ostatnio zrobiłem przeprowadzkę w Warszawie z firmą [treść zablokowana] i po prostu po wypakowaniu się odebrali ode mnie pudełka.
 2. Przeprowadzki W.
  napisał(a):
  10:49:05 | 14/11/2020
  Bardzo fajny wpis! Nasi klienci też czasem szukają oszczędności podczas przeprowadzki. Pozdrawiam. Część można wprowadzić w życie, ale z umiarem :)
 3. elawoznicka@gmail.com
  napisał(a):
  00:05:42 | 26/01/2021
  Interesuje mnie wniesienie łóżka w środę między 7 a 9 godz
  Ul.Kokoryczki koło Auchan Jubilerska.
  Jaki kod t usługi xxy67h

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij