Przeprowadzka i Transport Pralki

twoje miejsce

Przeprowadzka i Transport Pralki

Przeprowadzka i Transport Pralki
W jaki bezpieczny i efektywny sposób przewieźć pralkę bez późniejszych problemów z funkcjonowaniem naszego sprzętu? Przekonasz się w tym artykule.

Używając dywanika

przesunięcie pralki dywanem lub ręcznikiem To dość efektywna metoda przenoszenia pralki między różnymi pokojami lub ścianami, gdyż prawie każdy z nas posiada mały dywanik bądź ręcznik. Wystarczy podsunąć mały dywanik pod naszą pralki tak, aby 4 nogi były na dywanie natomiast później wystarczy popchać pralkę w odpowiednim kierunku. Należy jednak pamiętać o tym, aby oczyścić nasz dywanik od spodu, tak aby nie zawierał on żadnego brudu bądź piasku, co mogłoby porysować nasz parkiet lub podłogę.

Za pomocą specjalnych pasów

transport pralki pasami Dobrym pomysłem będzie również zakup odpowiednich pasów do przenoszenia (obrazek powyżej), które pomogą nam w uporaniu się z przesunięciem takich przedmiotów. Istnieją oczywiście tańsze wersje pasów, które są bardziej ekonomiczne, na przykład:

Profesjonalny transport

profesjonalny transport pralki Tutaj oczywiście niestety nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu, jak ręcznego podnośnika na kółkach oraz pasów spinających. Zaczynamy oczywiście najpierw od zawinięciem mebla folią malarską bądź stretchem, później odchylamy pralkę tak, aby podjechać pod nią podnośnikiem. Na końcu związujemy pasami mocującymi pralkę do podnośnika, tak, aby nam ona nie spadła ze schodów czy na pochyłym terenie. Przykład takiego transportu przedstawiamy na filmiku poniżej:

"Na kartofla"

przesunięcie pralki przez ziemniaka Ostatnim dość nietypowym i najtańszym sposobem na przesunięcie pralki bez podnoszenia jest tak zwana metoda "na kartofla". Polega ona na tym, że bierzemy jednego dużego ziemniaka, kroimy w 4 grube plastry oraz podkładamy pod 4 rogi pralki. Dzięki temu gładko przesuwamy pralkę bez podnoszenia jej i targania z miejsca na miejsce. Dodatkowo kartofel nie uszkodzi nam parkietu czy posadzki. Oto filmik pokazujących efektywność tej metody:

Ptasia pomoc

Oczywiście możemy również poprosić dr Zółtopiórka, który specjalizuje się szczególnie w transporcie różnorakiego rodzaju pralek na polskim rynku pralek gospodarczych. Oto filmik przedstawiający jego przykładową pracę: ;)

Komentarze (1)

  1. Marcin
    napisał(a):
    15:12:36 | 12/08/2020
    Pomocny artykuł, przydatne lifehacki. kiedy już się wyniesie z domu/mieszkania pralkę trzeba będzie ją przetransportować. Jedną z opcji jest wynajem samochodu dostawczego na stronie firmy rentbigcar.pl.

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij