Przeprowadzka i COVID - Koronawirus

twoje miejsce

Przeprowadzka i COVID - Koronawirus

Przeprowadzka i COVID - Koronawirus
Ciężkie czasy jakie powstały na początku marca 2020 odcisnęły swoje piętno w różnych sektorach gospodarki. Niestety nie ominęło to firm transportowych oraz przeprowadzkowych. Nowe czynności oraz niedogodności niestety zwiększyły ceny oraz czas potrzebny na wykonanie całego procesu przeprowadzania się do nowego miejsca zamieszkania.

Biura nieruchomości oraz sami pośrednicy nieruchomości, tak samo jak firmy transportowe czy przeprowadzkowe, ciągle funkcjonują w pandemii COVID-19 i nikt nie zamierza na chwilę obecną tego zmieniać.

Poniżej przedstawiamy przewodnik dotyczący nowych zaleceń covidowych, aby zapewnić bezpieczną i skuteczną przeprowadzkę.

Dezynfekcja, Dystans i Filtry

dezynfekcja i maseczki przeciw wirusowi Jednym z najprostszych sposobów na koronawirusa jest częste mycie rąk z mydłem oraz utrzymywanie dystansu dwóch metrów od innych ludzi na otwartych przestrzeniach, oraz trzy metry w zamkniętych pomieszczeniach.

Noszenie masek jest również wymogiem zabezpieczającym swoje zdrowie. Możemy tutaj użyć zwykłych maseczek chirurgicznych (jednorazowych), materiałowych (które musimy myć w 60 stopniach raz na tydzień) oraz różnego rodzaju przyłbic plastikowych lub masek materiałowych z dodatkowym wymiennym filtrem. Poszczególne klasy filtrów różnią się efektywnością filtracji oraz całkowitym przeciekiem wewnętrznym. Filtry możemy podzielić na 3 typy:
  • FFP 1 - efektywność filtracji 80%
  • FFP 2 - efektywność filtracji 94%
  • FFP 3 - efektywność filtracji 99%
Tylko filtry klasy FFP 2 oraz FFP 3 są w stanie zatrzymać cząsteczki wirusa w mniejszym lub większym stopniu. Natomiast w USA jedynie filtry o filtracji 95% i więcej są dopuszczone do użytku na wirusa COVID-19.

Dobrym pomysłem będzie kupienie pojemnika z rurką do spryskiwania, która kosztuje zaledwie parę złotych, a rozprowadza bardzo efektywnie i równomiernie duży obszar za jednym zamachem.

Deklaracja Zdrowia

deklaracja zdrowia na covid19 Niemal każda firma transportowa zapyta o stan zdrowia osoby zamawiającej oraz jego domowników. Jeśli miałeś wykonany test na COVID, wtedy również firma może zażądać informacji o wyniku testu oraz o dacie jego dokonania.

W innych przypadkach musimy oświadczyć firmie przeprowadzkowej, czy mamy objawy koronawirusa lub czy byliśmy chorzy w ciągu dwóch ostatnich tygodni.

Uzgadnianie Szczegółów z Firmami

kontakt z firmą przeprowadzkąkową Firmy zalecają załatwianie wszystkich spraw przed sama przeprowadzką w formie elektronicznej. Umowy można podpisać przez zeskanowany i podpisany dokument i odesłać z powrotem. Informacje o firmie oraz dokumenty biurowe powinny być dostępne przez firmową stronę WWW. Natomiast podczas szukania mieszkania można skorzystać z wirtualnego spaceru, który daje możliwość przeglądnięcia wnętrza mieszkania bez wychodzenia z domu.

Kontrakt z Firmą Transportową

kontrakt na przeprowadzkę Wiele firm w swoich umowach umieszcza zapis o deklaracji zdrowia klienta oraz domowników. Dodatkowym zapisem może być informacja o dezynfekcji wszystkich klamek, drzwi, pudełek oraz rzeczy które będą wymagały przewozu. Niestety są również zapiski o możliwych karach za brak przestrzegania reżimu sanitarnego, dlatego najlepiej jest dobrze sprawdzić umowę przed jej podpisaniem.

Należy sprawdzić z firmą, czy w przypadku zainfekowania pracowników firmy przed przeprowadzką, nie zostanie się na przysłowiowym lodzie i firma wywiąże się z kontraktu na dany termin. Warto dogadać takie kwestie by być przygotowanym na najgorszy scenariusz, zwłaszcza wtedy, gdy mamy wkrótce wygasającą umowę na aktualny adres.

Problemy z Wynajmem

problem z wynajmem, misio Jeśli wprowadzamy się do mieszkania z rynku wtórnego, musimy sprawdzić czy poprzedni lokatorzy nie chorowali niedawno na wirusa (nie chodzi tutaj tylko o COVID). Właściciel mieszkania powinien zdezynfekować wszystkie przedmioty mieszkania, w taki sposób, aby zniszczyć wszelkie bakterie i wirusy.

To samo ma się do naszego starego mieszkania, właściciel naszego mieszkania powinien po nas zdezynfekować (ponieważ to on odpowiada za bezpieczeństwo nowego najemcy). Nie należy tutaj jednak mylić dezynfekcji ze sprzątaniem. Każdy wynajmujący ma zazwyczaj zapis w umowie o przywrócenie mieszkania do stanu sprzed dnia wprowadzenia do niego. Wlicza się w to takie rzeczy jak: umycie wszelkich rzeczy sanitarnych, kuchni, a nawet okien czy odświeżenie ścian.

Po Przeprowadzce

kartony po przeprowadzce Po skończonej przeprowadzce umyj dokładnie ręce, (najlepiej zdezynfekuj płynem całe ciało wliczając w to twarz). Zacznij również dezynfekować wszystkie pudełka oraz cały nowy dom. Najłatwiej będzie to zrobić przy pomocy pojemnika ze sprejem. Maseczkę wsadź do pralki bądź wymień filtr. Weź tabletkę z witaminą D3 lub po prostu pokrój sobie cebulę na kolację do kanapek, w końcu możesz otworzyć lampkę mocnego wina bądź alkohol, nareszcie wytrwałeś ten ciężki dzień! :)

Rosyjska Szczepionka

rosyjska szczepionka

Oczywiście zawsze można wziąć rosyjską szczepionkę i mieć szybko wszystko za sobą ;)

Komentarze (1)

  1. Ula
    napisał(a):
    18:11:09 | 08/05/2021
    Da się wykonać przeprowadzkę podczas pandemii :) Trzeba tylko zachować zdrowy rozsądek i zadbać o innych :) My zawsze staramy się, aby nasi Klienci i pracownicy byli bezpieczni podczas przeprowadzki [treść zablokowana]

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij