Jaką firmę wybrać? Małą, średnią czy dużą?

twoje miejsce

Jaką firmę wybrać? Małą, średnią czy dużą?

Jaką firmę wybrać? Małą, średnią czy dużą?

Wybór firmy powinien być uzależniony od rozmiaru naszej przeprowadzki

Duża i profesjonalna firma przeprowadzkowa zazwyczaj wydaje się jednym z najlepszych wyborów. Choć oczywiście jest to jednak spory wydatek i nie każdy może sobie na taką firmę pozwolić.

W przypadku niewielkich przeprowadzek, mądrym wyborem jest wybrać kompromis między ceną, a jakością przeprowadzanych usług. Dlatego w takich sytuacjach najprościej wybrać firmę ze średniej półki, która być może, nie posiada sieci działającej w całej Polsce, ale za to posiada wszystkie ubezpieczenia oraz posiada dodatkowe kwalifikacje.


Inaczej jeśli, gdy przeprowadzka jest bardziej skomplikowana i rozległa, a my nie chcemy uczestniczyć w żadnej części przeprowadzki. W takiej sytuacji warto wybrać profesjonalistów, którzy posiadają możliwości i odpowiednie doświadczenie do wykonywania takich prac.

Jeśli natomiast elementem przeprowadzki jest na przykład transport pianin, sejfów czy tez innych nietypowych rzeczy, wtedy również wybierajmy duże firmy. Mała firma może sobie nie poradzić z tak dziwnymi rzeczami i może również je nam zepsuć, co jeśli chodzi o rzeczy specjalne nie zawsze da się wycenić. Mądry Polak przed szkodą, lepiej tutaj pasuje ;)


W jaki sposób wybrać firmę transportową

Każda przeprowadzka bądź transport, powinien być podparty umową pisemną, bądź też wystawionym ogłoszeniem na ZaplanujTransport.pl i zaakceptowanie oferty przewoźnika. Bez względu na to jakiego rodzaju firmę wybieramy, warto pamiętać o jednym – umowy ustne nie powinny wchodzić w grę.

Oczywiście taka opcja jest dużo łatwiejsza i firma może na nią naciskać, nie warto się jednak na to godzić pod żadnym pozorem. Każda firma, która aspiruje do miana profesjonalnych, powinna godzić się na umowę. Zapamiętajmy, że każda umowa stanowi podstawę do roszczeń.


Reasumując

Wybór firmy transportowej nie powinien być przeprowadzany tylko pod kątem jej wielkości, choć bez jest to bardzo istotny warunek. Przy większej ilości przewozach wystarczy średnia firma, jeśli natomiast przewozimy rzeczy mało ważne wtedy nawet niewielka firma wystarczy. Natomiast, gdy potrzebujemy specjalistów, wybierzmy duże firma, ponieważ inne firmy są raczej z naszym zlecenie nie poradzą na najwyższym poziomie.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij