Przeprowadzka międzynarodowa - z czym to się je?

twoje miejsce

Przeprowadzka międzynarodowa - z czym to się je?

Przeprowadzka międzynarodowa - z czym to się je?

Dlaczego coraz więcej ludzi się przeprowadza do innego kraju?

Najlepiej tutaj zacytować partię rządzącą: "Polacy wyjeżdżają by zwiedzić Europę i doświadczyć nowych wyzwań (...)". A tak na poważnie, każdy pewnie ma znajomego, który szuka lepszego życia niż tylko 1500zł i kredyt na głowę przez następne 30 lat.

Najczęściej młodzi ludzie i specjaliści wyjeżdżają najchętniej z powodów lepszych perspektyw na przyszłość (i jakiejś emerytury zagwarantowanej na starość). Ponieważ pierwsz osoba wyjeżdża najczęściej tylko z 2, 3 torbami, a gdy się ulokuje i ustabilizuje sprowadza swoje rodziny, aby nie prowadzić życia w samotności, wtedy właśnie planowana jest przeprowadzka międzynarodowa.


Typy przeprowadzek

Tak naprawdę są dwa główne formy przeprowadzek międzynarodowych.

Pierwszy typ to sytuacja, kiedy dochodzi do wniosku, iż sprzedamy nasz dom wraz z RTV, AGD i meblami. Dzięki temu nasza ilość bagażu stanie się tak niewielka, że będziemy w stanie nawet przetransportować się busem czy też samolotem. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, ale też utracimy nasz dobytek do którego mogliśmy się już przyzwyczaić.

Drugi typ to kompleksowe zlecenie transporty firmie przeprowadzkowej, która podstawi busa/ciężarówkę oraz pomoże nam zapakować bagaże oraz pomoże w załadunku oraz rozładunku. Należy pamiętać, że koszty naszej przeprowadzki są proporcjonalne do ilości rzeczy przewożonych, dlatego najlepiej zostawić bądź sprzedać, rzeczy które nie są nam zbytnio potrzebne.


Przygotowania do przeprowadzki

Jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, przed naszą międzynarodową przeprowadzką:

  • sprawdź metraż nowego mieszkania oraz wymiary klatki schodowej oraz ramę drzwi, być może rzeczy nie wejdą do nowego lokum.. :)
  • staraj się sprzedać lub oddać swoje rzeczy, które nie jadą z Tobą do nowego domu, kilka tygodni PRZED przeprowadzą
  • rozpisz spis rzeczy, które zabierasz ze sobą, pamiętaj, że ma to być lista dla firmy transportowej, podaj ilość kartonów, meble, oraz jakiekolwiek wielo-gabarytowe przedmioty, które nie znajdą się w kartonowych pudełkach
  • pamiętaj o sprawdzeniu firmy pod kątem ubezpieczenia, sprawdź co obejmuje i na jaką kwotęO czym warto pamiętać

Przy każdej przeprowadzce, a tym bardziej międzynarodowej musimy pamiętać o formalności, czyli o urzędach i instytucjach.

Pozamykaj lub rozwiąż umowy dotyczące gazu, elektryki, wody, telefonu czy internetu, warto zauważyć, ze najczęściej będziemy musieli dopłacić do rozwiązania umów w połowie okresu.

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, koniecznie ją zamknij bądź zawieś, dzięki temu nie będziesz musiał płacić ZUS-u i podatku dochodowego (najczęściej podatki są dużo mniejsze w innych krajach UE, dlatego tez nie ma sensu prowadzenia dalej firmy w Polsce jeśli już się przeprowadzimy).

Nie stresuj się zbyt dużo ;) Jeśli wybierzesz dobrą i zaufaną firmę to przeprowadzka będzie w zupełności bezpieczna oraz pozytywna.

Komentarze (0)

    Brak komentarzy

Dodaj Komentarz

Dołącz do konwersacji, wyraź się!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij